55,00 zł
38,00 zł
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zeszyty Maryjne 3(135) maj - czerwiec 2020
Z Maryją w Kościele
O Maryi jako pierwowzorze Kościoła, znaczeniu błogosławieństwa Matki Bożej, relacji między Eucharystią i Kościołem, a także o rodzinie jako kruchym skarbie i domowym Kościele przeczytać można w najnowszym numerze „Zeszytów Maryjnych”.
Autorzy czasopisma poruszają także aktualne problemy społeczne. W majowo-czerwcowym numerze przeczytać można o relatywizmie i subiektywizmie, czyli naszym „widzimisię” w kontekście religii i wiary. Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, „Czy epidemia jest Bożą karą?” oraz refleksję nad niemożnością uczestniczenia w liturgii z powodu pandemii.
„Zeszyty” dostarczają także tekstów modlitw, rozważań i świadectw, przybliżają nauczanie papieskie. W każdym z numerów czytelnik ma okazję poznać kolejne sanktuaria maryjne. Tym razem redaktorzy zabiorą nas do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce.
„Oby każde zapisane w «Zeszytach» słowo przyczyniło się do tego, by ci, którzy je przeczytają, mogli otworzyć swoje uszy i usłyszeć Boga, który szepce im słowa miłości” – mówi ks. Janusz Kumala MIC, redaktor naczelny czasopisma.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 1(133) styczeń - luty 2020
W pierwszym tegorocznym numerze „Zeszytów Maryjnych” wchodzimy w tajemnicę Bożego Narodzenia i kontemplujemy Świętą Bożą Rodzicielkę, która zrodziła Zbawiciela i w swej miłości ofiarowała Go ludzkości. Ta ofiara, której dokonała w świątyni, pokazuje nam otwartą i ofiarną miłość Maryi – otwartą na odchodzenie Syna, by był w tym, co należało do Jego Ojca. I choć Jej matczyne ręce pragną, by objąć Jezusa i przytulić do serca, to jednak wie, że nie dla siebie Go piastowała, lecz dla świata, byśmy my mogli stać się dziećmi Bożymi, synami w Synu.
W radości Bożego Narodzenia spotykamy się z Nowonarodzonym Chrystusem, zgłębiamy Jego tajemnicę Wcielenia, lecz – jak podaje ks. Janusz Kumala MIC – i Mędrcy, odnajdując Jezusa, spotkali również Maryję. Nie zamierzali Jej szukać, a jednak znaleźli… I każdy, kto prawdziwie szuka Jezusa, zawsze znajdzie z Nim Maryję. Maryja jest z Jezusem i przez Niego dochodzimy do Jej poznania.
Warto sięgnąć nie tylko po bieżący numer „Zeszytów”, lecz i kolejne tegoroczne wydania w prenumeracie, by takimi drogami poznawać naszą najukochańszą Matkę – „Przez Jezusa do Maryi” na drogach naszej codzienności, naszej wiary, w naszej rodzinie, parafii, w dniach boleści i szczęścia. O tym są nasze „Zeszyty Maryjne”.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 2(122) marzec-kwiecień 2018
marzec-kwiecień 2018
Z Bolesną Matką przy Jezusie
Bolesna Matka, idziemy z Nią drogą Chrystusowej Męki. I choć nie wszystko rozumiała, rozważała te Tajemnice w swoim sercu – nie ludzkim rozumem i wiedzą, lecz mądrością płynącą z daru Ducha Świętego. Matka, ale i najwierniejsza Uczennica swojego Syna, z pokorą i ufnością Serca zjednoczonego z Sercem Jezusa, przyjmowała wolę Boga i była Jej posłuszna aż po Krzyż swego Syna. Ona, Matka Boleściwa, nie poddała się rozpaczy, lecz trwała w nadziei, nawet wbrew wszelkiej nadziei, bo oczami swojego Serca widziała już świt Zmartwychwstania.
W wielkopostnym numerze „Zeszytów Maryjnych” rozważamy postać Maryi, Matki Syna Bożego, w Jej posłuszeństwie woli Boga Ojca, zarówno w tajemnicy Zwiastowania, jak i w boleściach drogi krzyżowej. Od Niej uczymy się ufać i pośród wielu przeciwieństw dawać świadectwo wierności Bogu. Nie cofać się, w chwilach choroby, kryzysów, cierpienia…, śmierci, bo nie one są ostatnim etapem zbawczego planu, ale bramą, która prowadzi do nowego życia, do Zmartwychwstania, do zwycięstwa dobra nad złem.
W naszym pielgrzymowaniu po polskich sanktuariach maryjnych docieramy, w tym numerze „Zeszytów”, do Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej – Jerozolimy Wschodu. Stajemy tam przed obrazem Matki Bożej Słuchającej, z ufnością wołając, by Bolesna Matka pozostawała przy nas w chwilach trudnych i byśmy w ciężkich doświadczeniach życiowych nie zapomnieli, że Panem naszego życia jest Bóg.
Zapraszamy do lektury wielkopostnego numeru „Zeszytów Maryjnych” i kontemplowania obrazu Matki Bolesnej i Mężnej Panny, która nie pozwala nam zwątpić nawet w najcięższym cierpieniu.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne 5(131) wrzesień-październik 2019
Maryja – pełna łaski
wrzesień-październik 2019
… łaski pełna … błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus. W najnowszym numerze „Zeszytów Maryjnych” Autorzy pochylają się nad tajemnicą narodzin Maryi, Jej Niepokalanego Poczęcia i pełni łaski. Kecharitomene staje się imieniem Maryi. Choć w momencie Zwiastowania słyszymy: Znalazłaś łaskę u Pana (Łk 1,30), to prawda jest taka – podkreśla Danuta Mastalska – że Maryja już wcześniej została przez Boga wybrana, umiłowana, otoczona Jego dobrocią i życzliwością. Od początku była jedyna spośród kobiet w Jego planie zbawienia – wybrana na Matkę Zbawiciela i Matkę ludzi – wszystkich ludzi! Poprzez to Jej powszechne macierzyństwo wszyscy stają się beneficjentami pełni łaski. Ona jest latoroślą wszczepioną w Boga, my natomiast obfitym owocem Jej macierzyństwa.
Na kolejnych stronach Zeszytów widzimy Ją jako Matkę przebaczenia, w swym Niepokalanym Poczęciu zachowaną od grzechu pierworodnego. Jako duchową Matkę nie tylko dla tych, którzy należą do Kościoła przez chrzest święty, ale w ogóle dla wszystkich ludzi. I tak jak Maryja jest Matką wszystkich, tak i Kościół-Matka pozostawia swoje drzwi otwarte dla każdego. Widzimy Ją jako Matkę, która dostrzega różne potrzeby ludzi, zwłaszcza słabości i grzechy, i modli się za wszystkich, a zwłaszcza za tych, którzy się nie modlą. Jest z nami w trudnym czasie i pomaga nam przyjąć krzyże życia, prowadząc nas drogą do poznania Prawdy, która ma wyzwalającą moc. Taka jest Maryja, nasza Matka – to Jej Bóg zawierzył swego Syna i my zawierzamy Jej siebie samych na drogach naszego chrześcijańskiego życia.
„Zeszyty Maryjne” zachęcają nas do wejścia na drogę życia w obfitości Bożych łask, do niesienia Chrystusa każdemu, do spotkania z Bogiem w drugim człowieku – z cierpliwością i łagodnością matki, czego uczy nas Maryja. Do życia w pokorze dla chwały Bożej.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 6(156) listopad - grudzień 2023
listopad-grudzień 2023
Z Maryją, Strażniczką naszej wiary
Czytelnicy „Zeszytów Maryjnych” to wierzący w Chrystusa, którzy drogi swojej codzienności przemierzają wraz z Maryją, Matką Jezusa i Matką wierzących. Jej zawierzają siebie, swoje rodziny i trudy życia. Ona prowadzi ich do Syna. Uczy dobrego życia.
Autorzy bieżących „Zeszytów” w dziale Z Maryją w drodze pokazują, jak umacniać swoją wiarę pośród świata, który chce nas przekonać, że Boga nie ma. Wskazują, gdzie jest pulsujące źródło życia wiarą i jak do niego dojść. W tematyce poświęconej rodzinie można przeczytać, jak budować dobre relacje z dzieckiem, by mama i tata byli przyjaciółmi, i jak dzieciom przekazywać wiarę w świecie pełnym realnych zagrożeń dla chrześcijańskich wartości. Polecamy artykuł pani Danuty Mastalskiej o bolesnej codzienności, która doświadcza nas samotnością, demonicznym zjawiskiem „zapomnienia”. Autorzy zachęcają, by widzieć w tym wszystkim Maryję, Ją naśladować i ufnie prosić, by swoim wstawiennictwem wspierała nas na drogach codzienności.
Szósty numer „Zeszytów” trafia do rąk Czytelników w wyjątkowym liturgicznym czasie listopadowych dni modlitwy za zmarłych i w okresie Adwentu. Z Maryją, Patronką ostatniego dnia, patrzymy w kierunku nieba, ku Temu, który „utkał nas z miłości”. Z Nią też, w okresie Adwentu, przygotowujemy nasze serca na tę chwilę, w której zakończy się nasze ziemskie życie i staniemy przed Obliczem Pana. To dobry czas, by przyjrzeć się swojej wierze i odpowiedzieć sobie na pytanie, dokąd zmierzam? Pomoże w tym Maryja, Strażniczka naszej wiary.
W dziale Pielgrzymujemy do… prezentujemy Czytelnikom sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawą historią figury Niepokalanej Pani z Jazłowca.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 1(115) styczeń-luty 2017
Wydawca: CFM Salvatoris Mater
Format: A5
Stron: 48
ISSN 1505-4381
„Zeszyty Maryjne” to dwumiesięcznik poświęcony Matce Bożej. Adresowany jest do wszystkich czcicieli Maryi, którzy pragną pogłębiać swoją duchowość chrześcijańską w oparciu o przykład życia Matki Jezusa; którzy chcą lepiej poznać Maryję, bardziej Ją umiłować i gorliwiej naśladować. Dowiesz się z nich o niezwykłych znakach Matki Bożej, co dzieje się w maryjnych sanktuariach i gdzie warto udać się na pielgrzymkę.
Zeszyty pomagają:
• w odkrywaniu radości życia z Bogiem
• w duchowym wzrastaniu z Maryją
• w tworzeniu lepszych relacji z innymi
• w pokonywaniu codziennych trudności
• w pogodnym przeżywaniu cierpienia i samotności
Pomogą Ci też odnaleźć odpowiedzi na pytania: Jak umacniać wiarę? Jak żyć na wzór Maryi? Jak się lepiej modlić? Jak dbać o szczęście w rodzinie? Jak przyjąć doświadczenie cierpienia?
Prenumerując „Zeszyty Maryjne” żyjesz bliżej Matki Jezusa i Jej Syna.
• prenumerata roczna (zwykła) 30 zł
• prenumerata roczna (dar serca) 50 zł
Wpłatę można dokonać na konto bankowe: Centrum Formacji Maryjnej, ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń
Bank Pocztowy S.A. o/Konin 85 1320 1449 2762 9475 2000 0001
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 72 godzin
Zeszyty Maryjne 1(121) styczeń-luty 2018
styczeń-luty 2018
Maryja Matką Zbawiciela i Matką świata
Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas celebrowania macierzyństwa, pięknego i służebnego, które w sposób doskonały urzeczywistnia Najświętsza Maryja Panna. Widzimy Ją w obrazie Matki czułej, troskliwej, ochraniającej swoje narodzone Dziecię, które bezbronne tuli się do matczynego Serca. A przy Niej rysuje nam się wyraźnie postać św. Józefa, czuwającego nad bezpieczeństwem Tych, których Najwyższy Bóg powierzył jego opiece. W obrazie z Betlejem, Nazaretu, z Jerozolimy kontemplujemy Świętą Rodzinę, wzór dla każdej rodziny: czułości i piękna bycia kochanym. Tak, tego pragnie każde serce – doświadczenia miłości, która przenika do głębi ludzkie serce i czyni je lepszym, piękniejszym, radosnym i pełnym pokoju. Miłości, która rozlewa się w sercu gotowym, by przyjąć Zbawiciela.
W pierwszym tegorocznym numerze „Zeszytów Maryjnych” nie tylko zgłębiamy tajemnicę macierzyństwa Maryi, Matki Zbawiciela, lecz w modlitwach i wezwaniach kierujemy do Niej, Matki ludzi i Matki świata, naszej Matki, wszelkie prośby, powierzając Jej troski serca. Nikt nie zrozumie bardziej dziecięcego serca, jego tajemnic i smutków, jak matka. Dlatego z ufnością, w bieżącym numerze, powierzamy się Matce świętej nadziei, Przewodniczce po drogach codzienności, Królowej rodzin i Matce Pocieszenia w Trokach. To tam pielgrzymujemy, poznając bogatą historię i piękną Ikonę, królującą na ziemiach Litwy od XVII wieku.
Boże Narodzenie to również czas celebrowania rodziny; celebrowania miłości w rodzinie. To czas powrotów, pojednania, bycia razem – czas miłości. Tej miłości – doskonałej, pięknej, bezinteresownej – jaką umiłował człowieka Bóg Stwórca. Autorzy bieżącego numeru inspirują swoimi rozważaniami do refleksji nad miłością w życiu codziennym, w rodzinie, społeczeństwie. Do odpowiedzi na pytanie: Kochasz, ale jak?
Zachęcamy do sięgnięcia po najnowszy numer „Zeszytów Maryjnych”, bo na naszej drodze do świętości nie może zabraknąć Tej, która jest wzorem świętości i Przewodniczką na drogach świętości.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne 1(127) styczeń-luty 2019
styczeń-luty 2019
Przyjąć Nowonarodzonego i Matkę Jego
Radość Bożego Narodzenia to świętowanie obecności Boga pośród nas, w Kościele i w sercach wiernych. Przyjmujemy do naszego życia Chrystusa – Zbawiciela świata, a wraz z Nim Maryję, którą już w starożytności nazywano „Matką żyjących”, Tą, która dała Życie światu. Chrystus jest naszych Życiem, w którym odradzamy się do życia wiecznego we wspólnocie z Bogiem. Rola Maryi, Matki Życia nie ogranicza się tylko do poczęcia, noszenia w sobie i urodzenia Chrystusa, ale trwa wciąż, dopóki jeszcze istnieje życie na ziemi. Matka Życia bowiem nieustannie troszczy się, by nowe życie, które przyniósł nam Chrystus , wciąż było i rozwijało się w nas.
Ostatnią wolą Chrystusa było, byśmy przyjęli do siebie Matkę, która zatroszczy się o nasze życie i poprowadzi drogą świętości do Syna. Dlatego też bieżący numer „Zeszytów” kieruje nasz wzrok ku Apostołowi Janowi, który wykonuje wolę Jezusa i „wziął Ją [Maryję] do siebie”. Jak pisze autorka „Zeszytów”: Jan „bierze Ją do siebie”, aby uczyć się od Niej odwzorowywania w sobie Chrystusa. Aby w Jej obecności duchowej, tak jak Ona i razem z Nią, podążać za Chrystusem. I Jan reprezentujący Kościół ukazuje nam, że my wszyscy w taki sam sposób mamy przyjąć Maryję do swego życia.
Rozważając poszczególne teksty „Zeszytów Maryjnych”, przybliżamy się do Maryi, by przyjąć Ją jako Patronkę chorych, która wyprasza nam łaskę zdrowia i uczy nas pokory w obliczu słabości w chorobie i w cierpieniu. Przyjmujemy jako Patronkę rodziny, Wychowawczynię miłości i poświęcenia, byśmy potrafili otworzyć się na drugiego człowieka, przyjąć go jako dar Boga i ofiarować siebie dla dobra bliźniego. Przyjmujemy Maryję jako Nauczycielkę w szkole modlitwy, gdzie od Niej uczymy się słuchania słowa Bożego i życia nim oraz trwania przy stole Eucharystycznym, gdzie spełnia się największa tajemnica miłości.
Przyjmijmy Maryję jako Matkę, która czuwa i troszczy się o dobro naszego życia, kieruje nim i nas chroni. A obecna w swoich sanktuariach – domach Matki, czeka na swoje dzieci. W tym numerze „Zeszytów” pielgrzymujemy do Trzebiatowa, sanktuarium Macierzyństwa Maryi, Tej, która nawet w najtrudniejszych momentach historii była zawsze ze swym ludem.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 2(128) marzec-kwiecień 2019
marzec-kwiecień 2019
Z Maryją, w drodze na Golgotę
Wielki Post to nie tylko czas rozważania drogi krzyżowej Chrystusa, lecz czas refleksji nad drogą własnego życia: dokąd zmierzam? Czy Jezus jest tą Światłością, która rozświetla mi drogę? Czy Towarzyszką mojego podróżowania przez codzienność, czasami pełną bólu, smutku i trosk, jest Maryja? Czy jest to droga bezgranicznego zaufania Bogu i miłości bliźniego? Bliźni – czy jest dla niego miejsce w moim życiu?
Pytań może być wiele i warto znaleźć na nie odpowiedzi, patrząc na swoje życie przez pryzmat Bożej miłości; przyjąć od Boga Jego spojrzenie na nas, na świat i wszystkie jego sprawy. Przyjąć w pokornym „fiat” – jak Maryja w Zwiastowaniu – tę drogę, którą Bóg chce nas poprowadzić, nawet jeżeli na tej drodze wielokrotnie nasze serce przeszyje miecz boleści. Zawsze z nami jest Maryja – zaświadczają autorzy „Zeszytów” – wspaniała współpracownica Chrystusa, która uczy nas z pokorą przyjmować cierpienie i jednoczyć je z cierpieniem Chrystusa. Jednoczenie się w cierpieniu z cierpiącym Jezusem nie tylko „pociesza” Jego Serce, ale łączy naszą ofiarę cierpienia z Jego ofiarą dla zbawienia świata.
Bieżący numer „Zeszytów” pomoże Czytelnikom spojrzeć na własne życie przez pryzmat życia Maryi, która stanęła pod krzyżem Syna wciąż powtarzając swoje „fiat” w duchu wolności i otwartości na wolę Boga, by „wykonała się” tajemnica zbawienia świata. Modlitwy zamieszczone w tych „Zeszytach” posłużą w pokornym podążaniu drogami codziennych trudów i cierpienia oraz w zrozumieniu krzyża.
W wielkopostnej refleksji pomoże też kontemplacja oblicza Maryi, na której kolanach złożono martwe ciało Chrystusa. Pielgrzymujemy do sanktuarium Matki Bożej Haczowskiej, by Ją prosić o pomoc w chwilach cierpienia.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 3(123) maj-czerwiec 2018
maj-czerwiec 2018
Maryja, nauczycielka życia z Jezusem
Maryja nie napisała żadnej autobiografii, pouczającej książki ani wspomnień z życia Jezusa. Jednak pozostawiła najcenniejszą dla życia duchowego chrześcijan naukę, zamkniętą w jednym zdaniu: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. To jest spuścizna, którą Maryja nam pozostawia jako wyzwanie. W każdym numerze „Zeszytów Maryjnych” podejmujemy to wyzwanie i uczymy się od Maryi pełnić wolę Chrystusa w codziennym życiu.
Idąc z Maryją drogami codzienności, uczymy się od Niej współpracować z Chrystusem w dziele zbawienia. Otwierać się na Jego słowo i łaskę oraz pociągać do Niego innych ludzi. Rozbudzać w sobie miłość i ogarniać nią najbliższych. W bieżącym numerze „Zeszytów” uczymy się miłości czynnej, realizowanej w życiu duchowym i rodzinnym, w życiu nadzieją i modlitwą, w spotkaniu Eucharystycznym i na płaszczyźnie życia narodu. Zawsze jest to miłość walcząca o sprawiedliwość i dobro, a orężem tej walki jest modlitwa zawierzenia Maryi, by polecała nas Jezusowi, ochraniała nas i prowadziła drogą pełnej wierności Chrystusowi.
Zachęcamy naszych Czytelników do kontemplowania oblicza Maryi Nauczycielki, która przykładem z Kany Galilejskiej pokazuje, że w każdych potrzebach mamy z ufnością iść do Jezusa i o wszystkim Mu powiedzieć.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne 5(125) wrzesień- październik 2018
wrzesień-październik 2018
Matka naszej wiary
Maryja, Matka naszej wiary, niczego bardziej nie pragnie i niczego bardziej od nas nie oczekuje niż tego, byśmy przyjęli Jezusa za naszego Pana. Tego właśnie chce nas uczyć jako nasza Matka i Nauczycielka. Ona najlepiej rozumie, że nie ma dla nas niczego ważniejszego w życiu niż osiągnięcie zbawienia. Jak też, że nie istnieje nic bardziej słusznego i sprawiedliwego niż wysławianie chwały naszego Boga, naszego Pana. Wiemy, że i Ona tak właśnie czyniła wysławiając Pana i całe swe życie poddała Jego prowadzeniu.
Zachęcamy naszych Czytelników do refleksji nad drogami swojego chrześcijańskiego życia, by w każdym jego momencie, czy to chwil radosnych, czy bolesnych, umieć poddać się woli Bożej. Wraz z Maryją jednoznacznie potwierdzać Panu: „niech się stanie według Twego słowa”.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne 6(126) listopad-grudzień 2018
listopad-grudzień 2018
Matka Zbawiciela – Wcielonego Słowa Bożego
Wpatrujemy się w Maryję, bo jest naszą Matką i uczy nas, w jaki sposób być świadkiem Miłości, czyli Jezusa, który objawia się w tajemnicy Bożego Narodzenia i jest zawsze obecny pośród nas – w słowie Bożym i Eucharystii. Niemniej słowa spisane w Piśmie Świętym – poucza nas autorka „Zeszytów Maryjnych” – nie są jeszcze tym najistotniejszym Słowem Boga do ludzi, nie są pełnym Jego Objawieniem. Pełnia i szczyt Jego objawienia znajduje się w Osobie Jezusa Chrystusa – Wcielonego Słowa Ojca. Syn Boży przyjął ludzkie człowieczeństwo, aby stać się Słowem Ojca do nas, Jego Objawicielem – a objawił nam Ojca nie tylko słowem, ale całym swym życiem i dziełem. To niezgłębiona tajemnica i przewyższający wszystko Dar Boży, za który nie jesteśmy w stanie wystarczająco podziękować.
Maryja, cała wsłuchana w Słowo Boże, uczy nas, jak przyjmować Je do swojego życia i naszą codzienność, aż po wieczność, tym Słowem wypełniać. Żyć Słowem Bożym to żyć Miłością. Tego uczy nas Matka Zbawiciela. Wszystko w swoim życiu podporządkowała sprawom Bożym, Jej codzienność dotykała wieczności. Podobnie i każdy chrześcijanin winien nauczyć się tą perspektywą wieczności żyć – tu i teraz.
W adwentowe dni, wpatrzeni w cudowny obraz Matki Bożej Brzemiennej w sanktuarium w Chełmoniu, przez Jej wstawiennictwo zanosimy do Boga Ojca modlitewne wołanie o ducha pokuty i łaski odpuszczenia grzechów. Prosimy, by Maryja pomogła nam tak żyć i tak wierzyć, byśmy nieustannie gotowi byli na przyjmowanie Chrystusa Eucharystycznego do naszych serc.
Zachęcamy Czytelników „Zeszytów Maryjnych” do kontemplowania, w duchu pokuty i ascezy, wizerunku Matki Bożej Brzemiennej, która wrodziła w nasz ludzki świat Zbawiciela i nadal chce czynić to dla nas jako nasza Matka i Nauczycielka.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne nr 1 ( 139) styczeń-luty 2021
styczeń-luty 2021
Maryja Opiekunka ludzi
Pierwszy tegoroczny numer „Zeszytów Maryjnych” skłania nas do refleksji nad naszą drogą chrześcijańskiego życia w czasach, które ogarnęła bezsensowna pokusa, by żyć i działać bez Boga, gdy horyzont pogrążony jest we mgle, gdy ciemności dotykają naszych oczu, tak że nie odróżniamy już dobra od zła, i kiedy odczuwamy niepokój i udrękę, a krzywdzące doświadczenia żłobią bolesną ranę w sercu; pośród wielu trudnych sytuacji, których nie rozumiemy i nie umiemy wyjaśnić. Autorzy tekstów wskazują na Maryję – duchową Matkę, Opiekunkę i Wychowawczynię obecną przy każdym wierzącym i w każdej sytuacji codziennego życia.
Danuta Mastalska w artykule „Bóg zawsze czuwa” pisze: „Bądźmy też pewni, że Bóg da nam wystarczająco sił, aby zmierzyć się z sytuacjami zaskakującymi, bolesnymi, trudnymi…”. W nauczaniu papieża Franciszka znajdziemy zachętę, byśmy w takich momentach życiowych szli do Matki Bożej, która – według autorów „Zeszytów” – jest Tą, która wprowadza na świat, pogrążony w mrokach ciemności, Światłość-Odkupiciela. Jest Opiekunką ludzi obecną przy każdym z nas, gdy Ją wzywamy. I Tą, która z ufnością powierza Bogu swoje życie, byśmy na Jej wzór i my oddali siebie i wszystko Stwórcy, aby żyć Jego miłością i dzielić się nią z innymi jak chlebem.
Czego uczą nas bieżące „Zeszyty”? Najważniejszego: byśmy żyli w przyjaźni z Bogiem na wzór Maryi, bo tylko ten – zauważa ks. Janusz Kumala MIC, redaktor naczelny czasopisma – „kto jest z Bogiem, to z Nim idzie przez życie i wygrywa walki z szatanem i złem”.
Życzymy owocnej lektury, a na duchową pielgrzymkę zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ropczycach.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne nr 2(146) marzec-kwiecień 2022
marzec-kwiecień 2022
Maryja – Niewiasta mężna
Wielkopostny numer „Zeszytów Maryjnych” prowadzi nas pod krzyż Chrystusa. Tam stajemy wraz z naszą ukochaną Matką, by od Niej uczyć się, jak w obliczu doświadczenia krzyża zachować pokój serca, jak nie ulec zwątpieniu, nie załamać się. Danuta Mastalska w artykule „Niewiasta mężna” kreśli obraz Maryi, która w najtrudniejszych momentach życia potrafiła zachować zimną krew i wierzyć mimo ciemności wiary. Skąd wypływało źródło męstwa Maryi? Odpowiedź Czytelnik znajdzie w rozważaniu Marii Nowakowskiej „Z Maryją przy Jezusie” oraz Danuty Mastalskiej „Święta Maryja, Uczennica Pańska”.
Inny obraz Maryi kreśli w swoim artykule ks. Janusz Kumala MIC. To Matka pojednania, która „wypowiadając w czasie Zwiastowania słowo «fiat» stała się Rodzicielką pojednania, gdyż porodziła Jezusa Chrystusa – nasze Pojednanie”. Redaktor naczelny czasopisma zwraca uwagę, że u podstaw wszelkich podziałów należy dostrzec grzech. „Odrzucenie bowiem Bożej miłości sprawia, że człowieka ogarnia lęk przed innymi ludźmi, zaczyna traktować ich jak wrogów” – pisze. Stąd zaproszenie Czytelników do modlitwy, by Maryja uczyła nas miłości nieprzyjaciół.
Droga codzienności chrześcijanina z Maryją to właśnie droga miłości. Autorzy bieżącego numeru „Zeszytów” zwracają uwagę na miłość w wymiarze społecznym, o czym pisze Bartosz Stańczykiewicz, dotykając problemu głodu na świecie; na miłość samego siebie, która prowadzi przez poznanie swojej słabości i kruchości ku świętości w ludzkiej niedoskonałości; na miłość w rodzinie: miłość dziecka, która ma być rozumna, odpowiedzialna, kształtująca, prowadząca, ochraniająca, współ-czująca, oraz miłość jako obecność. Justyna Zacharek, przywołując dane statystyczne, zwraca uwagę na ogromną potrzebę bliskości w rodzinie, tak zwyczajną potrzebę wspólnie spożywanego posiłku czy przytulenia, dotyku.
Czytelnicy „Zeszytów” bardzo cenią sobie dział „Pielgrzymujemy do…”. W tych trudnych dla wszystkich miesiącach różnych obostrzeń, chętnie wybieraliśmy się w duchową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych, by poznać ich historię i poczuć ducha pobożności i wierności czcicieli Maryi oraz sercem przyłączyć się do ich modlitw. Wielu naszym Czytelnikom stan zdrowia i wiek nie pozwala na wędrowanie pielgrzymimi szlakami, dlatego też z myślą o nich prezentujemy te maryjne święte miejsca, by duchowo zjednoczeni z Matką Bożą, w pokoju i radości serca przeżywali swój wieczór życia. W bieżącym numerze zapraszamy Czytelników do Sulisławic, zwanych „Sandomierską Częstochową”.
Na czas Wielkie Postu życzymy obfitych owoców wiary i łaski przemiany serca. Pamiętajmy też o gorliwej modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. W „Modlitewniku maryjnym” zamieściliśmy modlitwę ks. Jerzego Popiełuszki do Maryi, Matki polskiej ziemi, św. o. Pio o bliskość Pana oraz Litanię do Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne Nr 4(124) lipiec-sierpień 2018
lipiec-sierpień 2018
Matka synów Bożych
Jesteśmy na tej ziemi pielgrzymami, „homo viator”, którzy zmierzają do najpiękniejszego sanktuarium, jakim jest Dom Ojca w niebie. W tej pielgrzymce przewodzi nam i wspiera nas Maryja – nasza Wniebowzięta Matka. To z woli Jezusa stała się Ona Matką tych, którzy są synami Bożymi w duchu synostwa Bożego wynikającego z prawdy, że „Słowo Boże stało się człowiekiem, a Syn Boży Synem Człowieczym, żeby człowiek, łącząc się ze Słowem i przyjmując przybranie, stał się synem Bożym”. Otoczeni opieką Matki, w szkole Maryi, od Niej uczymy się życia według zasad królestwa Bożego: pokory, wewnętrznego i zewnętrznego ubóstwa, cichości, uniżenia, wewnętrznego pokoju, nieodstępowania dróg sprawiedliwości i miłosierdzia. Od Niej też uczymy się mężnie znosić trudy, cierpienia, złe i niesłuszne ludzkie słowa, kaprysy, niepowodzenia i choroby, bo ufamy i zawierzamy, że ta dobra Matka prowadzi nas drogą nadziei pośród trudności i przeciwności. A w swym Wniebowzięciu – znaku nadziei – uczy nas przyjmować każdy nowy dzień i przeżywać go z nadzieją, że przybliżamy się do nieba, do życia w chwale synów Bożych.
W bieżącym numerze „Zeszytów Maryjnych” powierzamy nasze codzienne troski Matce Dobrej Rady i świętej nadziei. A świadectwa naszych Czytelników, ich siła wiary i zawierzenia, są dla nas drogowskazami w drodze do szczęśliwej wieczności.
Zachęcamy do owocnej lektury „Zeszytów Maryjnych” i gorliwości w szkole Maryi.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł