Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Poradniki, ziołolecznictwo

(nie)doskonali do pary. Instrukcja obsługi małżeństwa

(nie)doskonali do pary. Instrukcja obsługi małżeństwa
(nie)doskonali do pary. Instrukcja obsługi małżeństwa

(nie)doskonali do pary. Instrukcja obsługi małżeństwa

Opis

Sprawdzona instrukcja obsługi małżeństwa pełnego życia.

Z wejściem w związek małżeński jest jak z kupnem samochodu. Gdy wsiada się do nowego, takiego prosto z salonu, aż chce się ruszyć w drogę. Wszystko działa niezawodnie, karoseria błyszczy, a tapicerka nie ma żadnej plamki. Trzeba tylko od czasu do czasu zatankować… Pierwsze kłopoty zaczynają się, gdy do małżeńskiego superpojazdu wsiadają dzieci. Poza tym po kilku latach nieustannej eksploatacji w każdym samochodzie zaczyna się coś psuć lub po prostu wymaga wymiany. Co tu dużo mówić, po wielu kilometrach jazdy nieraz puszczają nam hamulce!
I wtedy pojawia się pokusa, by zmienić auto na nowy, lepszy model. Taki, w którym na tylnym siedzeniu jest czysto, a do bagażnika nie trzeba wpychać bagażu nieraz trudnych małżeńskich doświadczeń. Co wtedy?
Wtedy warto przypomnieć sobie o tym, że najbardziej podziwianymi samochodami nie są te doskonałe, nowe i błyszczące, ale klasyki. Takie, które obwozi się po wystawach i rajdach starych samochodów. Auta z historią, ale wciąż na chodzie. Zadbane i wychuchane przez właścicieli. Takie, które wzbudzają zachwyt i szacunek. 
W tej książce spróbujemy podzielić się z wami tym, czego sami doświadczamy w naszej podróży, i podpowiedzieć, jak wraz z Bogiem można zadbać o małżeński wehikuł, by bezpiecznie – choć nie bez odrobiny szaleństwa i emocji – dowiózł nas do celu! 
Czy jesteście gotowi na tę podróż pełną życia?

 
Opis szczegółowy:
 
Tytuł (nie)doskonali do pary. Instrukcja obsługi małżeństwa
Wydawnictwo Wydawnictwo eSPe
Liczba stron 240
Rok wydania 2023
Wymiary produktu [mm]200 x 140
Okładka okładka miękka

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

39,90 zł

szt.

Akrobatyka małżeńska

Akrobatyka małżeńska
Akrobatyka małżeńska

Akrobatyka małżeńska

 
Opis

„Akrobatyka małżeńska” stawia tezę, że małżeństwo to najprostsza rzecz na świecie. Dlaczego? Ponieważ potrzebne są tylko dwa elementy – prawdziwy mężczyzna i prawdziwa kobieta.

Autor odpowiada również na szereg zagadnień, związanych z tą tematyką. Z książki Adama Szustaka OP dowiesz się m.in. co jest życiową misją mężczyzny, a co misją kobiety w świecie, co naprawdę znaczą słowa „aż do śmierci” ze ślubnej przysięgi czy jakie słowa należy wykreślić z relacyjnego słownika komunikacji. Pojawiają się także odpowiedzi na zaskakujące zagadnienia: jaki jest najprostszy, najszybszy i niezawodny sposób doprowadzenia mężczyzny do alkoholizmu czy jak będzie wyglądał czyściec dla mężczyzn.

Autor opowiada również o pierwotnym pomyśle Pana Boga na ludzi, a dokładniej wyjaśnia, czym jest tożsamość kobiety i mężczyzny, jakie są ich największe pragnienia, jakie role powinni pełnić w związku, jak mogą budować i rozwijać miłość, a także jak naprawiać to, co już popsuło się między nimi. Ojciec Adam wykorzystuje fragmenty Biblii, by lektura była jak najpełniejsza. Książka powstała na podstawie cyklu konferencji, które ojciec Adam wygłosił w 2015 roku w ramach pierwszego z cyklicznych spotkań dla narzeczonych, małżonków i rodziców organizowanych przez Fundację Malak. 

***

„Akrobatyki małżeńskiej” nie warto czytać tylko dla przyjemności, by po jej zamknięciu zapomnieć o tym, co się przeczytało. Ona ma sens tylko wtedy, gdy treści w niej zawarte przełożą się na konkret. (Od autora)

***

Adam Szustak to polski ksiądz Kościoła Rzymskokatolickiego i członek zakonu dominikanów. Prowadzi religijnego vloga „Langusta na palmie”, jest również autorem wielu książek o tematyce religijnej. Porusza w nich tematykę moralności, małżeństwa, miłosierdzia Bożego, cierpienia. Wiedzę dostępną w swoich publikacjach upowszechnia także podczas rekolekcji wygłaszanych na terenie całej Polski. Niektóre z książek autorstwa Adama Szustaka: „Akrobatyka rodzicielska”, „Spowiedź. Instrukcja obsługi”, „Eucharystia. Instrukcja obsługi”.

 
Dane szczegółowe:
Tytuł Akrobatyka małżeńska
Wydawnictwo Fundacja Malak
Liczba stron 192
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 210 x 140
Okładka zintegrowana

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

35,90 zł

szt.

Budować zdrowie. Stefania Korżawska

Budować zdrowie.  Stefania Korżawska
Budować zdrowie. Stefania Korżawska

Jestem autorką książek ziołoleczniczych, a także cenne opowieści o ziołach i zdrowym trybie życia przedstawiam w audycjach radiowych i telewizyjnych.

Uważam, że zdrowe pożywienie i zioła winny być partnerami tabletek, bowiem natura buduje zdrowie, a tabletka walczy z chorobą. A na froncie są zwycięstwa i porażki, ale i w jednym, i w drugim przypadku powstają zniszczenia.

Natomiast zioła i zdrowe pożywienie to rozwiązanie pokojowe, spokojne wśród lasów szumiących, złocistych łanów zbóż i łąk umajonych najrozmaitszym kwieciem. I do takiej normalności trzeba nam wrócić, by zdrowie mądrze budować.

Fenomen zaś natury polega na tym , że ciało człowieka zbudowane jest z tego samego co rośliny, drzewa, zaś ich soki, które łudząco przypominają naszą krew, oczyszczą organizm, wzmocnią i tym samym dodadzą życiodajnej energii nawet człowiekowi, który dla oficjalnej, tabletkowo-chemicznej medycyny jest już nieuleczalny.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

29,90 zł

szt.

Cudowna medycyna św. Hildegardy z Bingen, Doktor Kościoła Bóg leczy poprzez naturę

Cudowna medycyna św. Hildegardy z Bingen, Doktor Kościoła Bóg leczy poprzez naturę
Cudowna medycyna św. Hildegardy z Bingen, Doktor Kościoła Bóg leczy poprzez naturę
 
 

Cudowna medycyna Świętej Hildegardy z Bingen, Doktora Kościoła

 

 

Bóg leczy poprzez naturę
 
Dzięki tej książce dowiemy się skąd brała się wiedza medyczna Hildegardy.
 
Najistotniejszą różnicą między nią a współczesną nauką jest to, że źródło wiedzy średniowiecznej uzdro­wicielki było nadnaturalne, pochodzące z cudownych, udzielanych jej przez Boga wizji.
 
Niemożliwe jest bowiem, aby ta średniowieczna mniszka zdołała sama dotrzeć do wiedzy, którą z mozołem odkrywa współczesna medycyna.
 
W książce nie mogło zabraknąć nowa­torskich metod leczenia najbardziej uciążliwych chorób, trapiących ludzi od wieków.  Znajdziemy porady świętej uzdrowicielki a dotyczące profilaktyki i radzenia sobie z takimi chorobami jak:
 
·        Reumatyzm i artretyzm
·         Nowotwory
·         Choroby serca i wieńcowe
·         Choroby płucne i alergie
·         Miażdżyca
·         Schizofrenia i depresje
·         Ból
 
W tym roku św. Hildegarda, największa uzdrowicielka średniowiecza, uznana została za Doktora Kościoła. Korzystajmy wszyscy z ogromnego skarbu, ofiarowanego nam przez Boga za pośrednictwem tej średniowiecznej świętej!
Dr Gottfried Hertzka był lekarzem, który jako pierwszy odkrył dla współczesnej medycyny rewolucyjne metody terapeutyczne opracowane przez średniowieczną mistyczkę, św. Hildegardę z Bingen. On właśnie był nauczycielem znanego w Polsce specjalisty od medycyny Hildegardowej, dr. Wigharda Strehlowa, autora licznych bestsellerów. 

Serdecznie zapraszamy na nową stronę św. Hildegardy na Facebooku: https://www.facebook.com/swhildegardazbingen - w planach konkursy z książkami świętej do wygrania!

 

 
Tłumaczenie:
Edyta Panek
EAN: 9788361989998
ISBN: 978-83-61989-99-8
Format: 140X200
 
Stron: 240
Data wydania: 2012-10-03
Waga: 320 g
 
Oprawa: broszurowa
 

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,90 zł

Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet.

Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet.
Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet.

Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet

Opis

Nie musisz być perfekcyjna. Bądź doskonała!

Doskonałość to nie bezgrzeszność ani zbieranie odznak za nieskazitelny wygląd, idealne wychowanie dzieci, wzorcowe małżeństwo czy dom godny pokazania na Instagramie. Doskonałość to nieustanne dążenie do prawdy ? o Bogu, o sobie samej, o drugim człowieku, o świecie. Prawdy, którą jest miłość.

Jak stać się doskonałą w świecie, który oczekuje od kobiet perfekcjonizmu, a nie prawdy? Na to pytanie odpowiedź próbuje znaleźć Magdalena Urbańska ? doświadczona pedagog i doradczyni rodzinna, a przede wszystkim żona oraz mama. Nie proponuje ci jednak gotowego programu, jak udoskonalić swoje życie w kilka dni. Zaprasza cię w fascynującą podróż po świecie kobiecej doskonałości, który - choć nieperfekcyjny - inspiruje do nieustannego poszukiwania większego dobra i prawdziwej miłości. Autorka wszystkie najważniejsze sfery kobiecego życia konfrontuje ze słowem Bożym, nauczaniem Kościoła, a przede wszystkim osobistym doświadczeniem wiary oraz wiedzą psychologiczną i pedagogiczną. Zaprasza do tej podróży także inne kobiety, proponując ci wsłuchanie się w ich świadectwa.

Usiądź sama ze sobą przy filiżance dobrej kawy, wyrusz w niesamowitą wyprawę w głąb swojego serca i odnajdź swoje doskonałe miejsce w świecie!
 
Dane szczegółowe:
Tytuł Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet
Wydawnictwo Wydawnictwo eSPe
Liczba stron 272
Rok wydania 2022
Wymiary 204 x 138
Okładka okładka miękka
 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

44,90 zł

szt.

Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków

Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków
Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków

Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków

Opis

Praktyczny poradnik dla wszystkich babć i dziadków, którzy chcą, by ich wnuki wyrosły na kochających, odpowiedzialnych i kierujących się w swoim życiu wartościami ludzi.
Ta książka pokazuje, że jako babcie i dziadkowie macie ogromną, pozytywną rolę do odegrania w wychowaniu swoich wnuków. Wskazuje, jak swoim życiowym doświadczeniem i mądrością możecie wspierać rodziców we wspaniałej, ale często trudnej misji kształtowania osobowości dzieci.
Znajdziecie tutaj najważniejsze zasady i praktyczne sposoby wydobywania z wnuków tego, co w nich najlepsze. Czytając ten rewelacyjny poradnik, nauczycie się, jak radzić sobie z problematycznymi sytuacjami związanymi z dyscypliną, czasem i pieniędzmi. Zobaczycie, jak postępować, by okazywać wnukom swoją miłość, nie psując ich charakterów.
Jeśli sięgnięcie po książkę Tima i Darcy Kimmelów, dowiecie się m.in. jak:
- kształtować we wnukach odpowiednie postawy i zasady moralne,
- przekazywać im doświadczenie wiary,
- radzić sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi,
- rozpieszczać swoje wnuki w zdrowy, odpowiedzialny sposób,
- wspierać je, jeśli małżeństwo ich rodziców przeżywa kryzys,
- rozwijać swoją relację z wnukami w miarę, jak one dorastają,
- zostawić im duchowe dziedzictwo, które będzie im służyć przez całe życie.
Niezależnie od tego, czy jest to dla was nowa rola, czy też jesteście już zaprawionymi w bojach weteranami, gdy dotrzecie do końca lektury, wasze umiejętności w byciu babciami i dziadkami wzrosną niepomiernie.

Opis szczegółowy:

Tytuł Jak wychowywać wnuki. Poradnik dla wszystkich babć i dziadków
Wydawnictwo Wydawnictwo eSPe
Język wydania polski
Liczba stron 320
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 140x200cm
Okładka okładka miękka

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

36,90 zł

szt.

Jak wyjść z traumy i uzależnienia

Jak wyjść z traumy i uzależnienia
Jak wyjść z traumy i uzależnienia

Jak wyjść z traumy i uzależnienia

Opis

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem lub konsekwencjami traumy, sięgnij po ten poradnik napisany przez wybitną specjalistkę w dziedzinie leczenia tych problemów! Doświadczenia traumatyczne i uzależnienia to jedne z najbardziej powszechnych, jednocześnie najbardziej skrywanych, a nawet wypieranych problemów. Dr Lisa M. Najavits, opierając się na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu klinicznym oraz aktualnych wynikach badań naukowych, prezentuje w tej książce autorską skuteczną i sprawdzoną metodę radzenia sobie z tymi problemami. Tłumaczy, jakie jest powiązanie między traumą i uzależnieniami, i daje konkretne wskazówki, jak powrócić do zdrowia i znowu cieszyć się życiem. Dzięki tej książce dowiesz się: jak poprawnie interpretować sygnały, które wysyła twoje ciało co zrobić, aby przestać się obwiniać i umieć spojrzeć na siebie z miłością i współczuciem jak ograniczać swoje destruktywne zachowania, a rozwijać te, które przyspieszają powrót do zdrowia jak wyznaczać sobie realistyczne cele i jak je osiągać we właściwym dla siebie tempie. Autorka nie wymaga, byś dokonał szczegółowej analizy swoich traumatycznych doświadczeń lub uzależnień. Raczej delikatnie prowadzi cię za rękę i cały czas okazując ci wsparcie przeprowadza cię przez proces powrotu do zdrowia psychicznego. Umieszczone w książce wypowiedzi osób, które wyleczyły się z traumy i wyszły z uzależnienia, są dowodem, że to naprawdę jest możliwe! W każdym rozdziale tej książki znajdziesz praktyczne ćwiczenia oraz pytania, jakie dr Najavits zadaje pacjentom w gabinecie psychologicznym. Autorka w ciepły, pełen akceptacji i wsparcia sposób pomaga oswajać lęk i wstyd związany z traumą i uzależnieniem. Uczy, jak porzucać stereotypy, krzywdzący język i oceny oraz budować postawę współczucia i szacunku wobec samego siebie. Dostajemy do rąk bardzo wiele praktycznych narzędzi kwestionariuszy, ćwiczeń i pytań które inspirują i pobudzają do wewnętrznej analizy. Poradnik polecam zarówno osobom, które rozważają sięgnięcie po profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną, jak i tym, którzy już z niej korzystają, a chcieliby zintensyfikować ten proces i popracować bardziej samodzielnie. Magdalena Ryszka, psycholog, psychoterapeuta Bardzo ważna pozycja w dziedzinie psychologii i świetny praktyczny poradnik zarówno dla terapeutów, jak i dla osób zmagających się z traumą i uzależnieniami. Doktor Najavits proponuje skuteczne strategie i metody, które umożliwiają trafne zdiagnozowanie problemu i wskazują konkretne możliwe działania terapeutyczne. Co najważniejsze, autorka na każdym etapie drogi tłumaczy w obrazowy i przekonujący sposób, co tak naprawdę dzieje się w psychice człowieka, jakie mechanizmy wpływają na nasze konkretne zachowania i na czym polegają złożone zależności między problemem traum i uzależnień. Adam Ligęza, psychoterapeuta Dr Lisa M. Najavits jest wykładowcą psychiatrii na Uniwersytecie Massachusetts i dyrektorem organizacji Treatment Innovations LLC, która prowadzi badania i szkolenia z zakresu zdrowia psychicznego i uzależnień. Przez 25 lat była wykładowcą psychologii w Harvard Medical School. Jest uznaną badaczką w dziedzinie leczenia uzależnień i stresu pourazowego (PTSD), autorką bestsellerowej książki Poszukiwanie bezpieczeństwa. Terapia PTSD i nadużywania substancji psychoaktywnych.
 
Opis szczegółowy
Tytuł Jak wyjść z traumy i uzależnienia
Wydawnictwo Wydawnictwo eSPe
Liczba stron 376
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm]235 x 165
Okładka miękka

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

59,90 zł

szt.

Medycyna dla kobiet sw. Hildegarda z Bingen

Medycyna dla kobiet sw. Hildegarda z Bingen
Medycyna dla kobiet sw. Hildegarda z Bingen
 
 

Medycyna dla kobiet

 

 


Jak dawną wiedzę wykorzystać w leczeniu współczesnych chorób?
 

Współczesne kobiety na skutek zwiększonego tempa życia, szkodliwych substancji na których działanie są narażone czy też środków hormonalnych, które przyjmują, narażone są na wiele dolegliwości i chorób, które rzadko tylko dotykały ich babć. Coraz więcej pań miewa problemy z zajściem w ciążę, prawidłowym cyklem miesięcznym czy choćby z cerą. Tradycyjna medycyna bywa wobec tych problemów bezradna (często również dlatego, że skupia się na leczeniu skutków, a nie przyczyn problemów) – medycyna Hildegardy jednak oferuje po ponad 900 latach od śmierci świętej z Bingen całościowy program, który nie tylko pomoże uporać się z wieloma kobiecymi problemami natury medycznej, ale także pozwoli gruntownie przebudować wszystkie sfery życia, aby stało się zdrowsze i bardziej szczęśliwe.
 

W książce Św. Hildegarda. Medycyna dla kobiet dr medycyny Claus Schulte-Uebbing wspierając się na swojej wieloletniej praktyce lekarskiej, w której z powodzeniem obok metod tradycyjnych posiłkuje się medycyną św. Hildegardy, przedstawia proste rozwiązania, które każda kobieta może wykorzystać jako szybką pomoc w wielu dolegliwościach, a także całościowy program zdrowego życia.


W książce znajdziecie:
 

- alfabetyczny spis chorób i dolegliwości razem z gotowymi rozwiązaniami do zastosowania w domu,

- wiele przykładów z praktyki ginekologicznej autora,

- szczególne porady dla nastolatek, kobiet w ciąży, kobiet w okresie menopauzy, a także w wieku starszym,

- porady medyczne dotyczące wielu przypadłości nie tylko kobiecych (jak wysokie ciśnienie, osteoporoza czy depresja),

- przepisy na potrawy i środki lecznicze, które z powodzeniem wykonasz we własnej kuchni.

Serdecznie zapraszamy na nową stronę św. Hildegardy na Facebooku: https://www.facebook.com/swhildegardazbingen - w planach konkursy z książkami świętej do wygrania!

 

 
Tłumaczenie:
Edyta Panek
EAN: 9788361989660
ISBN: 978-83-61989-66-0
Format: 140x200
 
Stron: 400
Data wydania: 2011-09-14
Waga: 480 g
 
Oprawa: broszurowa
 

Dostępność: brak towaru

Cena:

34,90 zł

Medytacje dla przebodźcowanych

Medytacje dla przebodźcowanych
Medytacje dla przebodźcowanych

Medytacje dla przebodźcowanych

Opis

Możesz żyć spokojnie Czujesz się zmęczony, przeładowany informacjami, a przez to pełen niepokoju i wewnętrznego chaosu? Dociera do ciebie mnóstwo bodźców, które cię przytłaczają? Tęsknisz za chwilą zatrzymania i głębokiego oddechu? Marzysz o ciszy i skupieniu na czymś innym niż ekran telefonu czy komputera? Przemysław Gwadera SJ przygotował specjalne medytacje, które pomogą ci odzyskać spokój i poprowadzą coraz bardziej w głąb siebie samego. To konkretna propozycja na odnalezienie psychicznej i duchowej harmonii w przebodźcowanym świecie. To zarazem szansa na to, żeby twoje życie dawało ci więcej radości, satysfakcji oraz pokoju serca, a nie było jedynie sztuką przetrwania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych poradników nie prezentuję tu żadnej nowej teorii ani nie mówię ci, jak masz zmienić swoje życie. W zamian za to zapraszam cię do praktyki. Zamiast dawać ci mapę, proponuję ci wspólne wędrowanie. Droga, którą będziemy szli, wiedzie od przebodźcowania do życia w harmonii z samym sobą, z Bogiem i z drugim człowiekiem. *** Przemysław Gwadera – jezuita, rekolekcjonista, kierownik duchowy. Prowadzi kanał Duchowość cielesności na YouTube, gdzie mówi o tym, w jaki sposób nasze ciało może nam pomagać w otwieraniu się na Bożą miłość. Oprócz duchowości, interesuje się psychologią oraz neuronaukami. Z wykształcenia filozof-neurofenomenolog i teolog-pastoralista.

Opis szczegółowy:

Tytuł Medytacje dla przebodźcowanych
Wydawnictwo WAM
Liczba stron 272
Rok wydania 2024
Wymiary produktu [mm] 202 x 152
Okładka okładka miękka

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

42,90 zł

szt.

Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen Dawne lekarstwa na współczesne choroby

Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen Dawne lekarstwa na współczesne choroby
Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen Dawne lekarstwa na współczesne choroby
 
 

Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen

Dawne lekarstwa na współczesne choroby

 

 


Program zdrowia św. Hildegardy to:

  • porady zarówno dla chorych, których zawiodły kuracje farmakologiczne, jak i dla zdrowych, którzy chcieliby stosować skuteczną profilaktykę  
  • naturalne składniki, które dają pełną gwarancję bezpieczeństwa – można podawać je zarówno dzieciom, jak i kobietom w ciąży
  • całościowe podejście do człowieka, które nie oddziela od choroby czynników takich jak stres, praca, problemy duchowe
  • zamiast doraźnie stosowanych, szkodliwych środków farmakologicznych – pomysł na całe życie, wyśmienite potrawy, które leczą, równowaga pomiędzy pracą i odpoczynkiem, pomysły na przyjemne i zdrowe zagospodarowanie wolnego czasu

 
Przeczytaj Program zdrowia św. Hildegardy i poznaj 6 złotych reguł, które pozwolą Ci cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie!

1. Traktuj produkty żywnościowe jako środki lecznicze.

2. W celu utrzymania i odzyskania do zdrowia stosuj w pierwszej kolejności środki lecznicze pochodzenia naturalnego.

3. Zwracaj uwagę na naturalny sen na zmianę z wystarczającą ilością ruchu.

4. Zwracaj uwagę na rozsądną równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem.

5. Oczyść ciało z toksyn poprzez kąpiele, saunę oraz zabiegi odtruwające.

6. Bądź życzliwy, pełen duchowej radości i przyjaźni dla świata.

 
Książki niemieckiego specjalisty od medycyny św. Hildegardy, dra Wigharda Strehlowa, to wyjątkowe poradniki wśród wielu publikacji poświęconych medycynie świętej uzdrowicielki. Prace oparte na wieloletnich badaniach i praktyce autora. Tradycyjna medycyna poparta nowoczesnymi studiami

Serdecznie zapraszamy na nową stronę św. Hildegardy na Facebooku: https://www.facebook.com/swhildegardazbingen - w planach konkursy z książkami świętej do wygrania!

 

 
Tłumaczenie:
Ryszard Zajączkowski
EAN: 9788361989073
ISBN: 978-83-61989-07-3
Format: 140x200 mm
 
Stron: 406
Data wydania: 2010-01-14
Waga: 432 g
 
Oprawa: broszurowa
 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

59,90 zł

szt.

Rak i osłabienie układu odpornościowego Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen

Rak i osłabienie układu odpornościowego  Propozycje terapii według programu zdrowia św.  Hildegardy z Bingen
Rak i osłabienie układu odpornościowego Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen

Rak i osłabienie układu odpornościowego

Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen

 

Czy można wspomóc środki medycyny konwencjonalnej w walce z chorobą nowotworową?
Czy istnieją naturalne sposoby zapobiegania nowotworom?
Jak uczynić terapię bardziej skuteczną?
 
Średniowieczna mniszka, św. Hildegarda z Bingen, której zalecenia zachwycają współczesnych dietetyków, w niezwykły sposób rozpoznawała przyczyny choroby nowotworowej, podczas gdy współcześni jej lekarze nie mieli o niej pojęcia. Potrafiła nazwać komórki odpowiedzialne za jej rozwój i bardzo szybko zdała sobie sprawę z tego, że główną przyczyną ich powstawania jest nie środowisko zewnętrzne człowieka, lecz nadmierny stres lub niewłaściwa dieta.
Ta książka to źródło bezcennej wiedzy o tym, w jaki sposób się odżywiać i jaki tryb życia prowadzić, by cieszyć się trwałym zdrowiem, wzmocnić odporność i wygrać walkę z nowotworem! Dzięki niej dowiesz się, jak odpowiednio wcześnie zdiagnozować stan zagrożenia nowotworem, tzw. „stan przednowotworowy” i jak mu przeciwdziałać poprzez terapię i zmianę nawyków.
Prekursorskie zalecenia św. Hildegardy zaadaptował znakomity znawca medycyny hildegardowej, dr Wighard Strehlow.

 
Tłumaczenie:
Edyta Panek
EAN: 9788365847287
ISBN: 978-83-65847-28-7
Format: 140x200 mm
 
Stron: 256
Data wydania: 2017-10-30
 
 
Oprawa: broszurowa
 

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,90 zł

Reumatyzm i artretyzm Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen

Reumatyzm i artretyzm Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen
Reumatyzm i artretyzm Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen
 
 

Reumatyzm i artretyzm

Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen

 

POKONAJ PROBLEMY ZE STAWAMI!
 
Czy masz już dość zmagania się z reumatyzmem lub artrozą? A czy wiesz, że pomocne mogą okazać się chociażby wino cynamonowe, przetwory z pigwy, kąpiel z dodatkiem derenia i wiele innych naturalnych środków?
 
Wyjątkowe porady doświadczonego lekarza medycyny, dra Wigharda Strehlowa, pomogą ci pokonać reumatyzm i artretyzm w oparciu o zdrowotne oraz żywieniowe zalecenia genialnej mniszki, św. Hildegardy z Bingen. To wyjątkowe, niezastąpione wsparcie w leczeniu szeregu chorób. Znajdziesz tu kompleksowe zalecenia do walki z chorobami kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową stawów, reumatyzmem, boreliozą.
 
Książka zawiera przepisy na zdrowotne dania i napoje.

 
Tłumaczenie:
Edyta Panek
ISBN: 978-83-66061-51-4
Format: 140x200 mm
 
Stron: 320
Data wydania: 2019-01-08
Waga: 328 g
 
Oprawa: broszurowa
 

Dostępność: brak towaru

Cena:

29,90 zł

Serce i choroby ukłądu krwionośnego. Propozycje terapii wedłyg programu zdrowia sw. Hildegardy z Bingen

Serce i choroby ukłądu krwionośnego. Propozycje terapii wedłyg programu zdrowia sw. Hildegardy z Bingen
Serce i choroby ukłądu krwionośnego. Propozycje terapii wedłyg programu zdrowia sw. Hildegardy z Bingen
 
 

Serce i choroby układu krwionośnego

Propozycje terapii według programu zdrowia św. Hildegardy z Bingen

 

Program zdrowia dla twojego serca!
 
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że choroby serca są obecnie najczęstszą przyczyną zgonów? Trudno dokładnie określić źródła tych niebezpiecznych schorzeń, ponieważ wiele z nich wiąże się ze złą kondycją współczesnych społeczeństw. Co zrobić, aby się przed nimi  uchronić?
 
Opracowany przez znakomitego lekarza, dra Wigharda Strehlowa, program zdrowotny oparty na zaleceniach św. Hildegardy stanowi pomoc w naturalnym zapobieganiu schorzeniom serca.
Porady świętej to bezcenne wskazówki dotyczące właściwej diety, a także odpowiedź na nurtujące nas dzisiaj pytanie: w jaki sposób zmienić styl życia, aby móc zwyczajnie funkcjonować, nie narażając się na stres i grożące zapaścią zdrowotną wstrząsy?

Stosowanie tego programu w połączeniu z podporządkowaniem się zaleceniom współczesnej medycyny pomoże uchronić ciebie i twoich  bliskich przed śmiercionośnymi chorobami.

 
Tłumaczenie:
Edyta Panek
EAN: 9788365847652
ISBN: 978-83-65847-65-2
Format: 140x200 mm
 
Stron: 208
Data wydania: 2018-02-08
 
 
Oprawa: broszurowa
 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

29,90 zł

szt.

Wybrałam zdrowie dla dziecka. Stefania Korżawska

Wybrałam zdrowie dla dziecka.  Stefania Korżawska
Wybrałam zdrowie dla dziecka. Stefania Korżawska

Jestem autorką książek ziołoleczniczych, w których wskazuję urokliwą drogę prowadzącą do zdrowia. Warto pójść tą drogą chociażby po to, żeby później nie stawiać po tysiąc razy tego samego pytania - dlaczego moje dziecko cierpi, dlaczego Bóg nas opuścił ?

To nie Bóg opuścił człowieka, tylko my opuściliśmy Boga, podeptaliśmy Jego prawa, poszliśmy drogą łatwiejszą, błyszczącą i zabawną, ale niezwykle niebezpieczną.

Im więcej źle rozumianej wolności, tym więcej chorób i cierpienia, bo życie tak naprawdę wtedy jest wolne, kiedy przestrzegamy praw nim rządzących, i wtedy jest wartościowe, jeśli jesteśmy za nie odpowiedzialni. Musimy wziąć więc odpowiedzialność za swoje ciało, za swoje zdrowie, za swoje czyny i za swoje myśli. I wszystko po to, by uchronić siebie i swoje dzieci przed cierpieniem, które niejednokrotnie straszniejsze jest od ran zadanych na wojnie.

Wierna przyjaciółka ziół

Stefania Korżawska

 

Dostępność: brak towaru

Cena:

25,00 zł

Życie po... rozwodzie

Życie po... rozwodzie
Życie po... rozwodzie

Życie po... rozwodzie

 
Opis
Po rozwodzie niektórzy pozostają zranieni i nie są zdolni do normalnego życia. Inni nie tylko umieją przetrwać rozpad związku, ale odnajdują równowagę przebudowując swoje życie. Rozwód, mimo iż jest tragedią, staje się dla nich pozytywną porażką, z której wyciągają wnioski i rozwijają się wewnętrznie. Książka Williama Rabiora powstała na podstawie rozmów z ludźmi, którzy razem z nim przeszli proces przezwyciężenia traumy porozwodowej. Ukazuje osiem dróg prowadzących ku uzdrowieniu. Bóg w tym procesie pomoże przekształcić cierpienie w coś dobrego. Tylko od osobistego zaangażowania człowieka zależy, czy to dobro będzie trwałe.
Autor wyróżnia osiem kluczowych elementów uzdrowienia z bólu i destrukcyjnego doświadczenia rozwodu. Dowiedz się zatem, jak:
- przepracować żal,
- zaprzyjaźnić się z gniewem,
- wybaczyć byłemu współmałżonkowi i sobie,
- pozwolić Bogu sobie pomóc,
- rozmawiać terapeutycznie,
- pomagać innym, a przez to sobie,
- odnaleźć korzyści ze śmiechu,
- poradzić sobie ze stresem.
Wypełnij na nowo swoje życie nadzieją, marzeniami i odkryj drogę do uzdrowienia po rozwodzie.


Wiliam Rabior jest kapelanem szpitalnym i psychoterapeutą. Specjalizuje się w problematyce związanej z relacjami międzyludzkimi, żalem i depresją. Z żoną Susan i córką Gabrielle mieszka w USA w stanie Michigan.
 
Dane szczegółowe:
 
Tytuł Życie po... rozwodzie
Wydawnictwo Homo Dei
Liczba stron 88
Rok wydania 2010
Wymiary produktu [mm]130x185
Okładka miękka

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

17,00 zł

szt.

Leczenie chorób duszy. Terapia Hildegardowa dla cierpiących na depresję, lęki, bezsenność lub stres

Leczenie chorób duszy. Terapia Hildegardowa dla cierpiących na depresję, lęki, bezsenność  lub stres
Leczenie chorób duszy. Terapia Hildegardowa dla cierpiących na depresję, lęki, bezsenność lub stres

Dr Wighard Strehlow

Św. Hildegarda z Bingen. Leczenie chorób duszy

Terapia Hildegardowa dla ciepiących na depresję, lęki, napięcia i stres

 

Współczesny człowiek cierpi na wiele zaburzeń i chorób, takich jak: depresja, nerwica, lęki czy bezsenność. Według św. Hildegardy żadne nowoczesne badania ani wynalazki nie są w stanie zastąpić odżywiania opartego na naturalnych produktach. Zdrowie ludzkiego ciała, każdego z organów, zwłaszcza tarczycy i śledziony, rzutuje na stan psychiki człowieka.

Dr Wighard Strehlow, wybitny badacz nauki Świętej z Bingen, w trakcie swojej wieloletniej praktyki przystosował bezcenne mądrości mniszki do współczesnych czasów, wzbogacając je dodatkowo o wskazówki zarówno medyczne, jak i dietetyczne.

 

 format 14,5x20,5 / stron 408 / cena  28,00

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

69,90 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl