Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2019

Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2019
Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2019

Drodzy Czytelnicy!

 

            Pokój jest darem Bożym, ale zarazem owocem ludzkich wysiłków. Należy zatem pielęgnować w sobie ducha otwartości na łaskę Bożego pokoju i usilnie podejmować wszelkie działania, które prowadzą do budowania pokoju. W ten sposób tworzymy kulturę pokoju, czyli styl życia naznaczony wzajemnym szacunkiem i miłością. W świecie wypełnionym agresją kultura pokoju jest niezwykle potrzebna.

            Pielęgnowanie kultury pokoju polega na wierności swojemu powołaniu. Jest ono przecież powołaniem do miłości! Jeśli zatem dbamy o wierność w miłości, to bądźmy pewni, że wtedy najlepiej służymy sprawie pokoju. Człowiek miłości jest człowiekiem pokoju! Nawet jeśli znajdzie się w trudnej, konfliktowej sytuacji, umie wybrać takie życiowe postawy, które przyczyniają się do budowania pokoju, umie podejmować takie decyzje, które ostatecznie rodzą dobro. Potrafi też dochodzić sprawiedliwości, nie uciekając się do agresji czy walki. Działa z miłością.

Pięknym wzorem wierności otrzymanemu powołaniu jest Maryja, Niewiasta miłości i pokoju. W czasie Zwiastowania umiała rozpoznać swoje powołanie, a potem realizowała je przez całe życie, gorliwie służąc Bogu i ludziom. Nawet jeśli na swej drodze napotykała trudności i cierpienia, to nie cofnęła się z raz wybranej drogi. Wiedziała bowiem, że jest ona zgodna z wolą Bożą. 

            Każdego dnia mamy wiele okazji, aby przyczynić się do tworzenia kultury pokoju. Wystarczy jeden uśmiech, życzliwe spojrzenie, dobre słowo, aby zakwitnął pokój w relacjach międzyludzkich. Ten codzienny wysiłek jest zadaniem ludzi pokoju.

Naszą dobrocią budujemy cywilizację pokoju, zaczynając od najbliższych nam osób – od rodziny. Wiele zależy od nas, od naszej dobrej woli, od gotowości przebaczania, wrażliwości, cierpliwości... Każde dobro rodzi następne dobro i w ten sposób poszerza się przestrzeń miłości, a w konsekwencji pokoju.

            Prośmy Maryję, Matkę Pokoju, abyśmy na Jej wzór byli zawsze otwarci na Boży pokój, pomnażali go w sobie i dzielili się nim z innymi.

            Życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, Bożego pokoju na każdy dzień rozpoczętego Nowego Roku. Zachęcam też do odnowienia prenumeraty naszego czasopisma na rok 2019.

 

 1. Janusz Kumala MIC

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

  Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 72 godziny

Cena: 20,00 zł
szt.

Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2020

Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2020
Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2020

Jako ludzie pokoju jesteśmy powołani, aby budować pokój na świecie. W pierwszej kolejności zaczynając od samego siebie, bo kto nie ma pokoju serca, ten nie będzie potrafił wprowadzać pokoju wokół siebie.

            Warunkiem pokoju wewnętrznego jest postępowanie zgodnie z wolą Bożą. Tylko wtedy wybieramy to, co służy pokojowi, i żyjemy w harmonii z Bogiem działającym w świecie. Wówczas też właściwie oceniamy wydarzenia i pragniemy, aby wszystkie przyczyniały się do budowania pokoju.

            Zachwianie tej harmonii staje się powodem niepokoju i wojen, najpierw w głębi naszego serca, potem fala niepokoju ogarnia coraz więcej ludzi, którzy albo nam przeszkadzają w realizacji naszych pomysłów na życie, albo należy ich zniszczyć, by móc robić to, co się nam podoba.

            Biblia takich ludzi określa bezbożnymi, dla których nie ma pokoju (por. Iz 48,22). Nie znają drogi pokoju, prawości nie ma w ich postępowaniu. Uczynili krętymi dla siebie własne swoje ścieżki, kto nimi chodzi, nie zazna spokoju (Iz 59, 8).

            Rozpoczynamy kolejny rok naszego życia. Prośmy Boga, aby wskazywał nam właściwą drogę i pomagał nią kroczyć w pokoju. Codziennie otwierajmy się na Jego wolę i pilnie ją wypełniajmy.

            Razem z nami jest Maryja, Matka i Królowa Pokoju. Z radością przyjęła Syna Bożego, który przyszedł na świat, aby pojednać go z Bogiem i wprowadzić harmonię między ludźmi. Niestety, grzech ciągle jest przeszkodą w osiągnięciu pokoju w stosunkach międzyludzkich. Stąd też powierzmy się Maryi Niepokalanie Poczętej, czyli żyjącej od początku istnienia bez grzechu, aby z Jej pomocą przyjmować Bożą łaskę, która będzie nas chronić przed tym, co złe i grzeszne, a umacniać w czynieniu dobra.

            Zachęcam do dalszej prenumeraty naszego czasopisma. Proszę też mówić o nim w swoim środowisku, przekazać komuś do przeczytania. Dzisiaj brakuje pokoju nie tylko w wielu rejonach świata, ale też w wielu ludzkich sercach, w rodzinach i miejscach pracy. Zazdrości i zawiści niszczą harmonię z bliźnimi i z Bogiem, a to pierwszy krok do otwartych wojen. Bądźmy apostołami pokoju!

 

           

         

 1. Janusz Kumala MIC

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej w Licheniu

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 72 godziny

Cena: 5,00 zł
szt.
 • nowość

Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2021

Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2021
Matka Pokoju. Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju Prenumerata 2021

„Matka Pokoju” jest czasopismem o charakterze maryjnym, poświęconym wychowaniu do życia w pokoju. Głównym jego celem jest inspirowanie do życia w pokoju z Bogiem i z ludźmi oraz do modlitwy o pokój, którego tak bardzo potrzebuje świat, nasza Ojczyzna i my sami, w naszych rodzinach, sąsiedztwie, zakładach pracy, w naszych sercach.

Nauczycielką i Przewodniczką życia w pokoju jest Maryja, Matka Księcia Pokoju. To w Jej szkole pokoju Czytelnicy „Matki Pokoju” formują swoje sumienia i przemieniają życie na lepsze, pozwalając prowadzić się ścieżkami pokoju.     

Każdy numer pisma poprowadzi Cię drogą:

 • MIŁOŚCI
 • POKOJU
 • PRZEBACZENIA
 • ŻYCZLIWOŚCI

Pismo jest adresowane do wszystkich, którzy chcą:

 • odnaleźć lub umocnić pokój w swoim sercu i w swojej rodzinie
 • wprowadzać pokój między ludźmi
 • uczyć się rozwiązywać konflikty
 • być człowiekiem przebaczenia
 • modlić się o pokój na świecie
 • kształtować w sobie postawę zawierzenia Bogu
 • być bliżej Maryi, Matki Pokoju

Prenumerując „Matkę Pokoju”,

realizujesz dzieło apostoła pokoju i budujesz pokój w świecie

 

Warunki prenumeraty

 • prenumerata roczna (zwykła) 20 zł
   • prenumerata roczna (dar serca) 30 zł

Wpłatę można dokonać na konto bankowe:

Centrum Formacji Maryjnej, ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń
Bank Pocztowy / 85 1320 1449 2762 9475 2000 0001 

                                           W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem pod numerem telefonu: 63 270 77 20 (od pn. do pt. w godz. 7.00-15.00)  

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 72 godziny

Cena: 20,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl