


55,00 zł

38,00 zł

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zeszyty Maryjne 1(133) styczeń - luty 2020

W pierwszym tegorocznym numerze „Zeszytów Maryjnych” wchodzimy w tajemnicę Bożego Narodzenia i kontemplujemy Świętą Bożą Rodzicielkę, która zrodziła Zbawiciela i w swej miłości ofiarowała Go ludzkości. Ta ofiara, której dokonała w świątyni, pokazuje nam otwartą i ofiarną miłość Maryi – otwartą na odchodzenie Syna, by był w tym, co należało do Jego Ojca. I choć Jej matczyne ręce pragną, by objąć Jezusa i przytulić do serca, to jednak wie, że nie dla siebie Go piastowała, lecz dla świata, byśmy my mogli stać się dziećmi Bożymi, synami w Synu.
W radości Bożego Narodzenia spotykamy się z Nowonarodzonym Chrystusem, zgłębiamy Jego tajemnicę Wcielenia, lecz – jak podaje ks. Janusz Kumala MIC – i Mędrcy, odnajdując Jezusa, spotkali również Maryję. Nie zamierzali Jej szukać, a jednak znaleźli… I każdy, kto prawdziwie szuka Jezusa, zawsze znajdzie z Nim Maryję. Maryja jest z Jezusem i przez Niego dochodzimy do Jej poznania.
Warto sięgnąć nie tylko po bieżący numer „Zeszytów”, lecz i kolejne tegoroczne wydania w prenumeracie, by takimi drogami poznawać naszą najukochańszą Matkę – „Przez Jezusa do Maryi” na drogach naszej codzienności, naszej wiary, w naszej rodzinie, parafii, w dniach boleści i szczęścia. O tym są nasze „Zeszyty Maryjne”.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 2(122) marzec-kwiecień 2018

marzec-kwiecień 2018
Z Bolesną Matką przy Jezusie
Bolesna Matka, idziemy z Nią drogą Chrystusowej Męki. I choć nie wszystko rozumiała, rozważała te Tajemnice w swoim sercu – nie ludzkim rozumem i wiedzą, lecz mądrością płynącą z daru Ducha Świętego. Matka, ale i najwierniejsza Uczennica swojego Syna, z pokorą i ufnością Serca zjednoczonego z Sercem Jezusa, przyjmowała wolę Boga i była Jej posłuszna aż po Krzyż swego Syna. Ona, Matka Boleściwa, nie poddała się rozpaczy, lecz trwała w nadziei, nawet wbrew wszelkiej nadziei, bo oczami swojego Serca widziała już świt Zmartwychwstania.
W wielkopostnym numerze „Zeszytów Maryjnych” rozważamy postać Maryi, Matki Syna Bożego, w Jej posłuszeństwie woli Boga Ojca, zarówno w tajemnicy Zwiastowania, jak i w boleściach drogi krzyżowej. Od Niej uczymy się ufać i pośród wielu przeciwieństw dawać świadectwo wierności Bogu. Nie cofać się, w chwilach choroby, kryzysów, cierpienia…, śmierci, bo nie one są ostatnim etapem zbawczego planu, ale bramą, która prowadzi do nowego życia, do Zmartwychwstania, do zwycięstwa dobra nad złem.
W naszym pielgrzymowaniu po polskich sanktuariach maryjnych docieramy, w tym numerze „Zeszytów”, do Sanktuarium Matki Bożej Pacławskiej – Jerozolimy Wschodu. Stajemy tam przed obrazem Matki Bożej Słuchającej, z ufnością wołając, by Bolesna Matka pozostawała przy nas w chwilach trudnych i byśmy w ciężkich doświadczeniach życiowych nie zapomnieli, że Panem naszego życia jest Bóg.
Zapraszamy do lektury wielkopostnego numeru „Zeszytów Maryjnych” i kontemplowania obrazu Matki Bolesnej i Mężnej Panny, która nie pozwala nam zwątpić nawet w najcięższym cierpieniu.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne 2(134) marzec - kwiecień 2020

Z Maryją pod krzyżem Pana
„Zeszyty Maryjne” uczą Czytelników, jak przyjąć Maryję do swojego życia i na Jej wzór stawać się doskonałym uczniem Pana. Nie dokona się to, jeśli wraz z Nią nie staniemy pod krzyżem Chrystusa, by z tej perspektywy spojrzeć na swoje życie, a zwłaszcza na jego trudy, cierpienia i smutki. To Ona, Matka bolejąca pod krzyżem Syna, a jednocześnie nieustraszona i wierna Służebnica Pana, jest przykładem życia dla każdego z nas i dla całego Kościoła. Jest, o czym mówią nam modlitwy zawarte w „Zeszytach”: Matką Nadziei, która nigdy nie zwątpiła w Słowo objawione światu; Kobietą waleczną, której orężem jest zawierzenie Bogu; Służebnicą Pańską aż po krzyż i na wieki wypełniającą wole Ojca.
Bieżący numer „Zeszytów” uczy nas postawy św. Jana, który wypełnia wolę Jezusa i przyjmuje Maryję do siebie. Danuta Mastalska wyjaśnia, że istotą „przyjęcia” jest: Żyć tym, co Ona [Maryja] nosiła w sercu i spełniała w swym postępowaniu. A Jej serce wypełniała miłość do Boga, do Chrystusa, gorące pragnienie służenia Mu i uwielbiania Go. Ksiądz Janusz Kumala natomiast wskazuje na praktyczne konsekwencje przyjęcia Maryi jako Matki, między innymi, by uznać Ją za wzór do naśladowania.
W kolejnych artykułach numeru przeczytamy, jak naśladować Maryję: w uwielbianiu Chrystusa i przyjęciu Jego Ofiary, zwłaszcza w Eucharystii, w cichej modlitwie, w obumieraniu dla Chrystusa i w Chrystusie, w cierpliwym cierpieniu, znoszeniu choroby i w rodzinnych kryzysach. A z wszystkimi intencjami, które zrodzą się w sercach Czytelników podczas lektury „Zeszytów”, pielgrzymować będziemy do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu.
Życzymy owocnej lektury, byśmy stawali się, na zwór Maryi, pokornymi sługami pełniącymi wolę Pańską.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 4 lipiec-sierpień 2019

lipiec-sierpień 2019
Z Maryją na drodze wiary
Maryja, nasza Przewodniczka w wierze, prowadzi nas po drogach naszej wiary i nieustannie wskazuje nam cel tego pielgrzymowania – dom Ojca w niebie. Przebywając w chwale Boga, czuwa, byśmy nie ustawali w wierze, nie ulegali pokusom i zwątpieniu, ale mężnie czynili wszystko, cokolwiek powie nam Jezus. Jej oblicze Matki Wniebowziętej rozbudza w nas tęsknotę za spotkaniem z Ojcem „twarzą w Twarz”.
W bieżącym numerze „Zeszytów” przeczytasz o znakach, w jakich wyraża się owa tęsknota, pragnienie Boga. Ksiądz Janusz Kumala wymienia modlitwę, pamięć, uważne słuchanie, radosną mowę, ustawiczne powroty oraz służbę ludziom. Ta ostatnia, uczynki miłości i dobro okazane bliźniemu, są tym, co naszą wiarę ożywia, co czyni z nas wiarygodnych świadków Chrystusa.
Dzisiejszy świat doświadcza nas, chrześcijan, trudnymi i bolesnymi sytuacjami, napotykamy zagrożenia i niebezpieczeństwa dla naszej wiary, jak też naszego spokojnego i radosnego życia z Bogiem i ludźmi, nęci pokusami i rozbudza wątpliwości. Autorzy „Zeszytów” pokazują, że wierzący nie pozostaje sam z tym niepokojem serca i kryzysami, że jest Maryja, Matka Dobrej Rady, która zawsze czuwa i pomaga w bezpiecznej wędrówce ścieżkami życia w stronę nieba. Jej wstawiennictwu można zawierzyć siebie, swoich bliskich, prosić Ją o radość serca i piękną miłość, u Niej szukać ratunku w najtrudniejszych momentach życia.
Dlatego też w tym numerze „Zeszytów” pielgrzymujemy do sanktuarium w Myślenicach, by u Matki Bożej Czułej szukać obrony „w złym nieszczęścia razie”.
Zachęcamy naszych Czytelników do owocnej lektury „Zeszytów Maryjnych”. A czas letniego wypoczynku niech będzie wyjątkową okazją – do czego zachęca ks. Janusz Kumala – do zatrzymania się w tym rozpędzonym świecie i zastanowienia się nad tym, co dla mnie jest najważniejsze. Czego w życiu pragnę? Do czego zmierzam
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 5(131) wrzesień-październik 2019

Maryja – pełna łaski
wrzesień-październik 2019
… łaski pełna … błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus. W najnowszym numerze „Zeszytów Maryjnych” Autorzy pochylają się nad tajemnicą narodzin Maryi, Jej Niepokalanego Poczęcia i pełni łaski. Kecharitomene staje się imieniem Maryi. Choć w momencie Zwiastowania słyszymy: Znalazłaś łaskę u Pana (Łk 1,30), to prawda jest taka – podkreśla Danuta Mastalska – że Maryja już wcześniej została przez Boga wybrana, umiłowana, otoczona Jego dobrocią i życzliwością. Od początku była jedyna spośród kobiet w Jego planie zbawienia – wybrana na Matkę Zbawiciela i Matkę ludzi – wszystkich ludzi! Poprzez to Jej powszechne macierzyństwo wszyscy stają się beneficjentami pełni łaski. Ona jest latoroślą wszczepioną w Boga, my natomiast obfitym owocem Jej macierzyństwa.
Na kolejnych stronach Zeszytów widzimy Ją jako Matkę przebaczenia, w swym Niepokalanym Poczęciu zachowaną od grzechu pierworodnego. Jako duchową Matkę nie tylko dla tych, którzy należą do Kościoła przez chrzest święty, ale w ogóle dla wszystkich ludzi. I tak jak Maryja jest Matką wszystkich, tak i Kościół-Matka pozostawia swoje drzwi otwarte dla każdego. Widzimy Ją jako Matkę, która dostrzega różne potrzeby ludzi, zwłaszcza słabości i grzechy, i modli się za wszystkich, a zwłaszcza za tych, którzy się nie modlą. Jest z nami w trudnym czasie i pomaga nam przyjąć krzyże życia, prowadząc nas drogą do poznania Prawdy, która ma wyzwalającą moc. Taka jest Maryja, nasza Matka – to Jej Bóg zawierzył swego Syna i my zawierzamy Jej siebie samych na drogach naszego chrześcijańskiego życia.
„Zeszyty Maryjne” zachęcają nas do wejścia na drogę życia w obfitości Bożych łask, do niesienia Chrystusa każdemu, do spotkania z Bogiem w drugim człowieku – z cierpliwością i łagodnością matki, czego uczy nas Maryja. Do życia w pokorze dla chwały Bożej.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 5(137) wrzesień-październik 2020

Maryja, Niewiasta wiary słuchającej i posłusznej
Autorzy jesiennego numeru „Zeszytów Maryjnych” podejmują temat drogi wiary i świętości Maryi; wiary, która jest niczym innym jak drogą całkowitego posłuszeństwa woli Bożej i zjednoczenia z Jezusem w wielkiej przyjaźni, oraz świętości – pełni łaski. Maria Nowakowska w medytacji Z Maryją przy Jezusie prowadzi dialog z Maryją, Niewiastą wiary, zapraszając Ją do przestrzeni naszej wiary. Ksiądz Janusz Kumala MIC natomiast ukazuje Maryję Niepokalaną jako Nieprzyjaciółkę szatana, która uczy, w jaki sposób unikać pułapek zastawionych przez ojca kłamstwa. Danuta Mastalska zachęca Czytelnika do szczególnej troski o wiarę jako o najcenniejszy skarb i wskazuje na modlitwę wewnętrzną jako najskuteczniejszą formę budowania przyjaźni z Bogiem.
W tematyce społecznej i rodzinnej Czytelnik przeczyta o Kościele, który bezinteresowną miłością ogarnia każdego, również grzesznika; o grzechu próżności w sieci; o dzieciach i ich świecie, do którego ludzie dorośli nie zawsze chcą zaglądać. Znajdzie odpowiedź, co zrobić, by nie ulec atmosferze strachu i mimo zamkniętych drzwi mieć otwarte serc oraz jaką przyjąć postawę wobec cierpienia, żeby nie być eskapistą.
W bieżącym numerze „Zeszytów” Maria Nowakowska zaprasza Czytelników na duchową pielgrzymkę do sanktuarium Zwycięskiej Matki Pocieszenia w Czerwińsku świętującego 50-lecie koronacji cudownego obrazu. Całość numeru ubogacają modlitwy do Matki Bożej Różańcowej, do Orędowniczki, z prośbą o Boże miłosierdzie i w dziękczynieniu za radość serca.
Przesłaniem jesiennego numeru „Zeszytów” pozostają słowa ks. Janusza Kumali, redaktora naczelnego czasopisma: Naszą codzienność znaczą chwile, w których stajemy przed koniecznością rozeznania dalszej drogi. Obyśmy na wzór Maryi umieli to czynić w całkowitym zawierzeniu Bogu, dziękowali Mu i trwali do końca, nawet jeśli nas to będzie wiele kosztowało. Warto.
Życzymy owocnej lektury.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 6 (132) listopad - grudzień 2019

listopad-grudzień 2019
Z Maryją, Matką wierzących
Czytelnicy „Zeszytów Maryjnych” to wierzący w Chrystusa, którzy drogi swojej codzienności przemierzają wraz z Maryją, Jego Matką i Matką wierzących. Jej zawierzają siebie, swoje rodziny i trudy życia. Ona prowadzi ich do Syna. Uczy dobrego życia.
Autorzy bieżących „Zeszytów” w dziale Z Maryją w drodze pokazują, jak umacniać swoją wiarę opartą na modlitwie słowem Bożym; jak budować swoją rodzinę, by panowały w niej dobre relacje, i jak przyjąć bolesną codzienność i zrozumieć, skąd w niej tyle cierpienia. Zachęcają, by widzieć w tym wszystkim Maryję, Ją naśladować i ufnie prosić, by swoim wstawiennictwem wspierała nas na tych drogach.
Szósty numer „Zeszytów” trafia do rąk Czytelników w wyjątkowym liturgicznym czasie listopadowych dni modlitwy za zmarłych i okresie Adwentu. Z Maryją patrzymy w kierunku nieba. Jej, Matce dusz czyśćcowych, poświęcamy Modlitewnik maryjny, a w nim orędujemy za dusze bliskich zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują pełni szczęścia. Z Nią też, w okresie Adwentu, przygotowujemy nasze serca na tę chwilę, w której zakończy się nasze ziemskie życie i staniemy przed Obliczem Pana. Jak też przygotowujemy nasze rodzinne domy na świętowanie Bożego Narodzenia. W artykule Adwentowe dni przeczytamy, jak przygotować się do pełni radosnego świętowania w Chrystusie i z Chrystusem.
W dziale Pielgrzymujemy do… prezentujemy Czytelnikom sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Lubaszu, gdzie w przepięknej późnobarokowej świątyni, przed obrazem Pani Lubaskiej, wierni zawierzają Tej, która jest najpewniejszą drogą do Chrystusa.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne nr 3(141) maj-czerwiec 2021

Zeszyty Maryjne nr 3(141) maj-czerwiec 2021
Z Maryją słuchać słowa Bożego
Oddajemy do rąk Czytelników trzeci tegoroczny numer „Zeszytów Maryjnych”, by wraz z Maryją, na drogach chrześcijańskiego życia, trwać przy Jezusie, naszym Panu i Zbawicielu, i od Niej uczyć się posłuszeństwa w wierze. Autorzy kreślą obraz Maryi zasłuchanej w słowo Boże i nim żyjącej. Ona, doskonała słuchaczka słowa Bożego, uczy chrześcijan otwartości na słowo Boże i posłuszeństwa temu słowu – słuchania sercem oświeconym łaską Ducha Świętego.
Jak w każdym numerze „Zeszytów”, i w bieżącym, autorzy dotykają spraw codziennego życia. Bartosz Stańczykiewicz przygląda się coraz bardziej narastającej fali cywilizacji śmierci, a Danuta Mastalska sięga po trudny problem zrozumienia doświadczenia cierpienia i obecności w nim Boga. W temacie rodziny Czytelnik znajdzie wskazówki, jak wychować dziecko o dojrzałej osobowości i jaki dom temu dziecku stworzyć, by było szczęśliwe. Redaktor ks. Janusz Kumala MIC w słowie do Czytelników porusza temat rodziny i troski o jej chrześcijański kształt na wzór Świętych Małżonków, Maryi i św. Józefa.
Maria Nowakowska zaprasza Czytelników na pielgrzymkę do malowniczo położonego na wyspie sanktuarium w Studzienicznej. To tam, w ciszy pustelni, pielgrzymi oddają się modlitwie i refleksji przed cudownym obrazem Matki Kościoła. Tam też w roku 1999 pielgrzymował św. Jan Paweł II.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne nr 4(148) lipiec-sierpień 2022

Maryja – Patronka szczęścia rodzinnego
Szczęścia rodzinnego i nie tylko… O Bożej radości, szczęściu, nadziei piszemy w najnowszym numerze „Zeszytów Maryjnych”. W Słowie dla Ciebie redaktor ks. Janusz Kumala MIC pisze: Każdy człowiek pragnie szczęścia ze wszystkich sił. Wszyscy o nim marzą. To nie jest chwilowy odruch, ale pragnienie, które wlał w nasze serca sam Bóg. Co może zaspokoić nasz głód szczęścia? – stawia pytanie ks. Kumala, na które odpowiedź Czytelnik znajdzie na łamach letniego numeru „Zeszytów”. Rozważania autorów uzupełniają medytacje i modlitwy do Patronki szczęścia, w radości i nadziei, o miłość i piękne życie.
W bieżącym numerze „Zeszytów” kontemplujemy pokorne serce Maryi, bo jak naucza papież Franciszek w publikowanym tekście homilii: pokora jest sekretem Maryi. To pokora przyciągnęła ku Niej spojrzenie Boga. Tylko ten chrześcijanin, który zadba o pokorę i mądrość swojego serca na wzór Maryi, będzie podążał za Chrystusem z radością, wielbiąc Boga za wszystkie działa, których dokonał w jego życiu Stwórca. Zapraszamy Czytelników do zgłębiania tajemnicy pokory serca – serca, które jest miejscem dialogu miłości między człowiekiem a jego Stwórcą – pisze Danuta Mastalska.
Zapraszamy również na duchową pielgrzymkę po maryjnych sanktuariach Polski. Jest to ulubiony dział naszych Czytelników. W tym numerze nawiedzamy sanktuarium pasyjno-maryjne w Wejherowie, zwane od niedawna „Kaszubskim Lourdes”, a Matce Bożej z wejherowskiego obrazu nadano wezwanie „Uzdrowienie chorych”. W klimat tego miejsca wprowadzi Czytelnika artykuł ks. Janusza Kumali Zatroskana o chorych, gdzie czytamy: Maryja jest zawsze obecna przy człowieku. W dobrych i złych chwilach, w radościach i cierpieniach. Słusznie zatem szukamy Jej pomocy w chwilach choroby i cierpienia. Przez Jej orędownictwo wielu chorych odzyskało zdrowie i wróciło do normalnego życia. Wielu doświadczyło pociechy i umocnienia. W sanktuariach maryjnych spotykamy liczne świadectwa cudownego działania Matki Bożej.
Wraz z najnowszym numerem „Zeszytów” ukazała się pięknie opracowana przez ks. Janusza Kumalę MIC Nowenna szczęścia do Matki Bożej Licheńskiej. Zachęcamy do jej nabycia, aby Maryja przez swoje orędownictwo u Syna wypraszała codzienne szczęście i prowadziła do Jezusa.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne nr 5(143) wrzesień-październik 2021

Zeszyty Maryjne nr 5(143) wrzesień-październik 2021
Maryja – Opiekunka świata
Każdy kolejny numer „Zeszytów Maryjnych” to jak spisane lekcje z najważniejszego przedmiotu w życiu chrześcijanina – lekcji świętości na wzór Maryi. Autorzy prowadzą Czytelnika drogami życia Maryi i Jej duchowości, by poznając Matkę Chrystusa, każdy mógł na Jej wzór stać się umiłowanym Jego uczniem. Wskazując na oblicze Maryi, autorzy mówią o Tej, która jest najlepszą Nauczycielką wiary i Przewodniczką do Jezusa.
Ksiądz Janusz Kumala MIC, redaktor naczelny „Zeszytów Maryjnych”, w bieżącym numerze odpowiada na pytanie: Co to znaczy wierzyć i jak żyć nadzieją w chwili próby bądź przeciwności. Wskazuje na Maryję, Pierwszą wierzącą, zawsze obecną, by pomagać na drogach wiary, i Nauczycielkę, która uczy jak wierzyć i wytrwać do końca. Siostra Orancja w kolejnych numerach czasopisma prowadzi Czytelnika przez Mieszkania w Twierdzy wewnętrznej, gdzie dowiadujemy się, jak wzrastać w modlitwie, by wejść w komunię z Bogiem. Miejscem wzrostu wiary jest też dom rodzinny, o którym Maria Nowakowska pisze jako o sanktuarium miłości – obecności Boga-z-nami, która uświęca życie rodzinne.
„Zeszyty Maryjne” to bogaty zbiór modlitw. W każdym numerze Czytelnik znajdzie rozważania i modlitwy w różnych intencjach i przeznaczone na dany okres liturgiczny. W jesiennym numerze „Zeszytów” zwracamy się o pomoc do Matki Bożej Bolesnej, dziękujemy Jej, że jest nam Matką, a przed obliczem ikony Stolicy Mądrości upraszamy mądrość życia.
W jednym z artykułów ks. Janusza Kumali MIC czytamy: W Maryi Bóg daje nam znak najpiękniejszego początku ludzkiej drogi świętości. Wszystkich Czytelników i tych, którzy jeszcze nie sięgnęli po „Zeszyty Maryjne”, a taką okazję mają (np. mogą zaprenumerować nasze czasopismo) serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania drogami wiary i świętości z Maryją. Ona jest naszym Wzorem świętości i naszą Opiekunką zatroskaną o losy całego świata. Ale o tym to już sami przeczytacie w artykule Danuty Mastalskiej.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne nr 5(155) wrzesień - październik 2023

Zeszyty Maryjne nr 5(155) wrzesień - październik 2023
Nauczycielka
Dlaczego „Zeszyty”? Maryja jest najdoskonalszą Nauczycielką miłości Boga i wierności Jego nauczaniu. Jej życie jest jak wytyczony przez Boga pośród zamętu tego świata szlak, którym uczniowie Chrystusa mogą bezpiecznie zdążać na wyżyny świętości, z Maryją, która zawsze jest przy Jezusie. Lepiej poznając Matkę Bożą i podążając Jej śladami, w czym pomagają „Zeszyty”, chrześcijanin z radością w sercu przeżywa swoją bliskość z Panem i z gorliwością realizuje powierzone sobie zadanie służby w Kościele.
Zróbcie wszystko, cokolwiek powie wam mój Syn – te słowa Nauczycielki życia chrześcijańskiego są wprowadzeniem do tekstów „Zeszytów Maryjnych”. I jak w każdym numerze, również i tym najnowszym, autorzy zapraszają do podjęcia tego Maryjnego wezwania, by z gorliwością wiary, nadziei i miłości kształtować swoją codzienność. Nieraz jest ona trudna, bolesna, pełna zawiłości, lecz z Maryją, która uczy zaufania Bogu i życia nadzieją złożoną w Bogu, wszelkie troski postrzega się opromienione Bożą miłością. Miłością, która przynosi ocalenie na wieczność – o czym w najnowszym numerze „Zeszytów”.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Dziewictwo Matki Zbawiciela. Teologia i duchowość / Danuta Mastalska

Autor: Danuta Mastalska
Format: 12x19,5 cm
Stron: 84
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-89-2
Publikacja omawia temat dziewictwa Maryi – wpierw w naświetleniu teologicznym, następnie w spojrzeniu na jego wymiar duchowy. Zgodnie z tradycyjnym w teologii przedstawianiem tego tematu, Autorka rozważa dziewictwo Maryi w etapach: ante-, in- i post partum, krytycznie odnosząc się do pewnych przerostów tych ujęć. Podaje interesującą analizę prezentowanego zagadnienia. W rozważaniach duchowego aspektu dziewictwa Maryi uwypuklony jest Jej głęboki dialog miłości z Bogiem. To w oparciu o ten dialog Maryja jawi się jako przyjmująca łaskę, niepodzielnie oddana Bogu Jego dziewicza Oblubienica, wewnętrznie wolna dla Królestwa Bożego.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Maryja Służebnica i Matka / Danuta Mastalska

Autor: Danuta Mastalska
Format: 12x19,5 cm
Stron: 136
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-63475-23-9
Autorka w swoich rozważaniach zachęca Czytelnika do naśladowania Maryi, by tak jak Ona gorąco się starać i nie utracić żadnej danej nam przez Chrystusa łaski, lecz żyć nią i przekładać na czyny miłości i służby człowiekowi. Zachęca: „Uczmy się więc od Niej [Maryi] być ludźmi na serio i być chrześcijanami na serio”.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Maryja znakiem nadziei i pociechy / ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC
Format: 11,5x18,5 cm
Stron: 92
Rok wydania: 2005
Oprawa: miękka
ISBN 83-60141-00-2
Autor analizuje soborową naukę o Maryi jako znaku nadziei i pociechy, postrzegając tę ikonę Maryi jako wielki dar, który niesie Kościołowi pomoc w odpowiedzi na wielkie „pragnienie” nadziei eschatologicznej współczesnego człowieka. Próbuje przyjrzeć się bliżej wpierw tym treściom, które mówią o Maryi Wniebowziętej jako znaku nadziei, potem z kolei jako znaku pociechy, którą można odnaleźć w tajemnicy Jej Wniebowzięcia.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Maryjo, co mamy czynić? 31 spotkań z Matką i Mistrzynią / ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC
Fformat: 12x19,5 cm
Stron: 152
Rok wydania: 2008
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-70-0
Autor prezentuje nam katalog 31 zasad bycia chrześcijaninem i życia w duchu chrześcijańskim, zawsze w obecności i bliskości Matki Chrystusa. Zachęca, by ku Niej kierować wzrok i pytać, co mamy czynić, by we współczesnej rzeczywistości zachować chrześcijańską tożsamość.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Matka i Mistrzyni. Obecność Maryi w formacji intelektualnej i duchowej. Materiały z sympozjum mariologicznego CFM „Salvatoris Mater” (Licheń Stary, 15 XI 2008 r.). Seria: Z Maryją na drogach Kościoła, t. 1 / red. ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC (red.)
Format: 14,5x20,5 cm
Stron: 248
Rok wydania: 2010
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-38-X
Publikacja jest owocem refleksji nad listem Kongregacji Wychowania Katolickiego Maryja Dziewica w formacji intelektualnej i duchowej oraz nad dokumentami Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej z 8 grudnia 2000 r. i 2001 r. Celem rozważań jest ukazanie potrzeby solidnej formacji mariologicznej i maryjnej nie tylko studentów wydziałów teologicznych, lecz także wiernych, co sprzyja kształtowaniu się zdrowej pobożności maryjnej. Wśród autorów m.in. ks. W. Siwak, G. Bartosik OFMConv, ks. B. Ferdek, ks. M. Chmielewski, A. Wojtczak OMI, St.C. Napiórkowski OFMConv.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Matka Pokoju 1(79) styczeń-marzec 2018

styczeń – marzec 2018
Pierwsze dni Nowego Roku skłaniają nas do refleksji nad tym, co nas czeka w nadchodzącym czasie. Często robimy plany i zastanawiamy się nad sposobem ich realizacji. Dotyczy to także sprawy pokoju na świecie. Pojawia się nadzieja, że szybko nastąpi koniec toczących się wojen, że nie będzie nowych, że nie zdarzą się zamachy terrorystyczne. Mamy też nadzieję na pokój w naszych rodzinach, w środowisku pracy, w naszej Ojczyźnie, a także w naszych sercach.
Nie wolno nam jednak zapominać, że pokój jest Bożym darem, o który stale trzeba prosić. Ewangeliczne orędzie uczy nas, że fundamentem pokoju w ludzkich sercach jest żywa więź z Bogiem, czyli stan łaski uświęcającej. Jeśli ją tracimy przez grzech ciężki, to ogarnia nas stan wojny. Dotyczy ona naszego serca, bo czujemy się niespokojni i zagubieni. Obejmuje też naszych bliźnich, z którymi coraz trudniej nam utrzymywać relacje miłości i życzliwości. Zaczyna w nas dominować egoizm, a on jest przyczyną wszystkich konfliktów i wojen. A zatem, jeśli chcemy być ludźmi pokoju, to koniecznie musimy dbać o utrzymywanie żywej relacji z Bogiem. Z Bożą pomocą mamy zatem unikać grzechu, a jeśli przez ludzką słabość upadniemy, winniśmy powierzać się Bożemu miłosierdziu i zaraz powstawać. Na drodze pokoju umacnia nas też czynienie dobra spotykanym ludziom.
Troska o pokój w naszym sercu i w relacjach z ludźmi naszego środowiska ma nas także otwierać na sprawę pokoju na świecie. Wydaje się, że niewiele możemy uczynić dla pokoju w odległych od nas krajach. Czy pozostaje tylko bolesna obserwacja i współczucie? Nie, możemy uczynić zdecydowanie więcej! Możemy i powinniśmy się modlić o pokój w krajach ogarniętych wojną. Dzisiaj dotyczy to szczególnie Ukrainy i Syrii, a także stałej groźby zamachów terrorystycznych.
Niech Matka Pokoju prowadzi nas ścieżką pokoju i inspiruje do gorliwej modlitwy.
Najnowszy numer „Matki Pokoju” pomoże Ci stawać się gorliwym apostołem pokoju, człowiekiem dbającym o pokój swojego serca i pokój wokół siebie.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Matka Pokoju nr 1 (95) styczeń-marzec 2022 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Od Redakcji
Oto przed nami kolejny rok. Rozpoczęliśmy go pierwszego stycznia, w uroczystość Matki Bożej Rodzicielki. Ten dzień jest również Światowym Dniem Pokoju. Nie jest przypadkiem, że właśnie tego dnia zwracamy szczególną uwagę na sprawę pokoju na świecie. Źródłem prawdziwego pokoju jest bowiem Jezus Chrystus, którego zrodziła Maryja, Matka Księcia Pokoju. Spoglądając na Maryję, widzimy w Niej pierwszego człowieka, który doświadczył błogosławieństwa pokoju przyniesionego przez Chrystusa. Dzięki Jego łasce Maryja od początku istnienia cieszyła się pełnią Bożego pokoju, żyła nim i promieniowała na innych.
Dni życia, które są przed nami, mają być wypełnione pokojem, który jest Bożym darem. Jesteśmy odpowiedzialni, aby ten dar przyjmować, to znaczy pielęgnować w sobie życie w łasce uświęcającej, co właśnie oznacza trwanie w prawdziwym pokoju. Mamy też uważnie rozglądać się wokół, aby nieść pokój tym, których dręczy niepokój serca. Dotyczy to tych, którzy przez grzech pogubili się w życiu. Otoczmy ich naszą miłością i modlitwą. Wołajmy o miłosierdzie Boże dla nich i łaskę powrotu z błędnych dróg życia. Taką modlitwą ogarniajmy cały świat, bo na wielu miejscach ludzie walczą ze sobą, gdyż nie mają pokoju w sercach. Każdy z nas może wiele w tym względzie uczynić. Każda modlitwa o pokój człowieka z Bogiem jest wysłuchana. Pan Bóg chce zbawienia wszystkich i nikogo nie opuszcza w jego dramacie grzechu. Nie można iść w stronę nieba, jeśli nie ma się w sercu pokoju, który przyniósł Chrystus przez swoje zmartwychwstanie.
Na tej drodze budowania pokoju na świecie towarzyszy nam Maryja, Matka Pokoju, która przybliża się do nas w znaku licheńskiego obrazu, przy którym odnajdujemy napis: Królowo Pokoju, udziel pokoju dniom naszym. Wpatrujmy się w ten Obraz z miłością i prośmy Maryję, aby czuwała nad pokojem naszego serca i przynaglała nas, by iść z pośpiechem do tych, których dręczy niepokój i rozdziera lęk o przyszłość.
Drodzy Czytelnicy! Przesyłając kolejny numer naszego pisma „Matka Pokoju”, zachęcam do odnowienia prenumeraty na rok 2022. Obyśmy razem, zjednoczeni czcią i miłością wobec Matki Pokoju, byli apostołami Bożego pokoju.
- Janusz Kumala MIC
Kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Matka Pokoju Nr 1(83) styczeń-marzec 2019 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Drodzy Czytelnicy!
Pokój jest darem Bożym, ale zarazem owocem ludzkich wysiłków. Należy zatem pielęgnować w sobie ducha otwartości na łaskę Bożego pokoju i usilnie podejmować wszelkie działania, które prowadzą do budowania pokoju. W ten sposób tworzymy kulturę pokoju, czyli styl życia naznaczony wzajemnym szacunkiem i miłością. W świecie wypełnionym agresją kultura pokoju jest niezwykle potrzebna.
Pielęgnowanie kultury pokoju polega na wierności swojemu powołaniu. Jest ono przecież powołaniem do miłości! Jeśli zatem dbamy o wierność w miłości, to bądźmy pewni, że wtedy najlepiej służymy sprawie pokoju. Człowiek miłości jest człowiekiem pokoju! Nawet jeśli znajdzie się w trudnej, konfliktowej sytuacji, umie wybrać takie życiowe postawy, które przyczyniają się do budowania pokoju, umie podejmować takie decyzje, które ostatecznie rodzą dobro. Potrafi też dochodzić sprawiedliwości, nie uciekając się do agresji czy walki. Działa z miłością.
Pięknym wzorem wierności otrzymanemu powołaniu jest Maryja, Niewiasta miłości i pokoju. W czasie Zwiastowania umiała rozpoznać swoje powołanie, a potem realizowała je przez całe życie, gorliwie służąc Bogu i ludziom. Nawet jeśli na swej drodze napotykała trudności i cierpienia, to nie cofnęła się z raz wybranej drogi. Wiedziała bowiem, że jest ona zgodna z wolą Bożą.
Każdego dnia mamy wiele okazji, aby przyczynić się do tworzenia kultury pokoju. Wystarczy jeden uśmiech, życzliwe spojrzenie, dobre słowo, aby zakwitnął pokój w relacjach międzyludzkich. Ten codzienny wysiłek jest zadaniem ludzi pokoju.
Naszą dobrocią budujemy cywilizację pokoju, zaczynając od najbliższych nam osób – od rodziny. Wiele zależy od nas, od naszej dobrej woli, od gotowości przebaczania, wrażliwości, cierpliwości... Każde dobro rodzi następne dobro i w ten sposób poszerza się przestrzeń miłości, a w konsekwencji pokoju.
Prośmy Maryję, Matkę Pokoju, abyśmy na Jej wzór byli zawsze otwarci na Boży pokój, pomnażali go w sobie i dzielili się nim z innymi.
Życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, Bożego pokoju na każdy dzień rozpoczętego Nowego Roku. Zachęcam też do odnowienia prenumeraty naszego czasopisma na rok 2019.
- Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Matka Pokoju Nr 2(84) kwiecień-czerwiec 2019

Drodzy Czytelnicy!
Radość jest wielkim dobrem, którego nie można, a nawet – nie sposób zatrzymać dla siebie. Kiedy anioł zwiastował Maryi, że pocznie i porodzi Syna Bożego, Jej serce wypełniło się takim ogromem radości, że z pośpiechem wyruszyła do swojej krewnej Elżbiety, by z nią dzielić się swoim szczęściem. Niepotrzebne były słowa, by dostrzec to silne promieniowanie radości, które poruszyło nie tylko serce Elżbiety, lecz również poruszyło się z radości dzieciątko w [jej] łonie (Łk 1,44). Tylko tak Maryja mogła głosić światu swoją radość – dzieląc się sobą, swoją obecnością, pomocną dłonią oraz wyśpiewując hymn radości Magnificat.
Chrystus pragnie obdarzyć wszystkich trwałą radością. Chce, byśmy mieli udział w Jego radości: To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna (J 15,11). Napełnieni Chrystusową radością, powinniśmy nieść ją ludziom jako dobro najbardziej upragnione. Mamy w nasze środowiska wprowadzać Boży pokój i Bożą radość, wnosić pociechę i otuchę, której brakuje tak wielu ludziom.
Tak niewiele potrzeba, by kogoś uszczęśliwić. Przyzwyczailiśmy się już do różnych dzieł charytatywnych, świadczenia pomocy materialnej, zbiórek pieniędzy, odzieży, żywności. Coraz łatwiej jest wysłać SMS z hasłem „Pomoc”, czy wrzucić jakąś monetę do puszki. Nie zawsze to jednak wystarczy, by rozproszyć mrok ludzkiej biedy i smutku. Wchodząc do niektórych domów, od razu można odczuć, że tu potrzeba ducha radości.
Dzięki radości, ofiarowanej drugiemu człowiekowi, odzyskuje on sens życia. Radość pobudza go do czynienia dobra i do aktywności, by brać sprawy w swoje ręce. Zgorzknienie i zniechęcenie, które przynosiło mu szkodę, ustępuje miejsca nadziei i optymizmowi. To wystarczy, by przemienić, wydawałoby się, beznadziejną sytuację. Przez samą swoją radosną obecność, optymizm, pogodne słowa, życzliwe gesty można wnosić Boży pokój i radość w serca bliźnich.
Prośmy Maryję, Zwiastunkę radości i pokoju, abyśmy na Jej wzór spieszyli do ubogich – pogrążonych w smutku. Niech ich serca poruszą się z radości, którą niosą serca napełnione obecnością Pana.
Życzymy naszym Czytelnikom owocnej lektury „Matki Pokoju”. Niech Wasze serca wypełni pokój, miłość i radość, które są mostem do serca drugiego człowieka.
Redakcja „Matki Pokoju”
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Matka Pokoju nr 2(96) kwiecień-czerwiec 2022 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Drodzy Czytelnicy
Kiedy piszę te słowa (14 marca), nadal trwa wojna w Ukrainie. Śmierć i zniszczenie. Łzy i cierpienie. Oto skutki wojny. Każda wojna jest dziełem diabła. To on jest źródłem zła i chce, aby ono zapanowało w świecie.
Zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają nam, że Jezus już pokonał szatana, zło i grzech. To Chrystus jest Zwycięzcą! Przez Jego krzyż prowadzi droga do zmartwychwstania, pełnej radości, szczęścia i wiecznego pokoju w niebie. Krzyż wskazuje nam także drogę do pokoju tutaj na ziemi – a jest to droga miłości. To właśnie miłość jest sercem pokoju. Pośród wojny widzimy wiele dobra, które rodzi się w ludzkich sercach. Męstwo obrońców wolnej Ukrainy, odwaga i gotowość poświęcenia swojego życia, tysiące otwartych serc, aby pomagać uchodźcom i walczącym – oto znaki dobra, które zwycięży zło.
Dzisiaj potrzeba apostołów pokoju, ludzi żyjących miłością, aby przeciwstawić się brutalności świata, nienawiści, wyzyskowi, przemocy, egoizmowi.
Wpatrujmy się zatem w Krzyż Chrystusa. Rozważajmy Jego miłość. Z szacunkiem adorujmy Ukrzyżowanego. Niech moc płynąca z Krzyża przemieni także nasze serca, umocni w nich miłość i pokój. Zaś przykład Chrystusa będzie dla nas ciągłym wyzwaniem, aby codziennie oddawać swoje życie z miłości do braci. Tędy bowiem wiedzie droga do pokoju – naszego i całego świata.
Blisko nas jest Maryja, Matka Pokoju, która macierzyńską troską otacza cały Kościół, wszystkich ludzi, i wyprasza ludzkim sercom Chrystusowy pokój. Prośmy Ją usilnie, aby błagała Boga o zakończenie wojny i pokój w Ukrainie.
Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Czytelnikom „Matki Pokoju” przesyłam w imieniu redakcji najlepsze życzenia pokoju, miłości i wszelkiego dobra.
- Janusz Kumala MIC
Kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Matka Pokoju nr 4(98) październik - grudzień 2022

Drodzy Czytelnicy!
Pokój jest owocem miłości, którą obdarza nas Bóg. Bez miłości nie można osiągnąć pokoju. Zatem zawsze wtedy, kiedy przyjmujemy dar Bożej miłości, przyczyniamy się do budowania i umacniania pokoju. Im bardziej żyjemy miłością, tym więcej pokoju w świecie. Kochając, stwarzamy warunki, aby pokój zakwitał i wzrastał.
Jeśli Bóg chce pokoju, to gdzie tkwi przeszkoda dla realizacji Jego pragnienia? Tkwi ona w ludzkim grzechu i buncie przeciwko Bożym przykazaniom. Czyż lekceważenie przykazania „nie zabijaj” nie jest przyczyną wszystkich wojen i wszelkich rodzajów przemocy, tak w relacjach rodzinnych, jak i w relacjach między państwami i narodami? Droga nawrócenia ukazuje się zatem jako uprzywilejowana droga budowania pokoju.
Zawsze zatem jest nadzieja na pokój. Dotyczy to zarówno naszych serc, rodzin, Ojczyzny, jak i świata. Należy jednak podejmować wysiłek odnajdywania drogi pokoju i kroczenia nią wytrwale i cierpliwie.
Na drodze ku pokojowi serca towarzyszy nam Maryja, której Niepokalane Serce jest wzorem życia w Bożym pokoju. Od początku istnienia Maryja cieszyła się Bożą obecnością i miłością, trwała w niej i troszczyła się o więź z Bogiem, pełniąc Jego wolę i pielgrzymując w wierze. Każda chwila była dla Niej okazją, aby dziękować Bogu, uwielbiać Go, służyć Mu i kochać. W tej postawie odnajdywała sens życia i wewnętrzny pokój. Wiedziała, że tylko wtedy, kiedy oddaje wszystko Bogu, to wówczas otrzymuje najwięcej, bo samego Boga!
Zachęcam do kontynuowania prenumeraty „Matki Pokoju” w roku 2023 i podążania drogami apostolstwa pokoju.
- Janusz Kumala MIC
Kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Naśladować Chrystusa z Maryją / Danuta Mastalska

Autor: Danuta Mastalska
Format: 12x19,5 cm
Stron: 118
Rok wydania: 2012
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-24-3
Książka ukazuje nam piękną prawdę o Maryi Matce Kościoła, która pragnie być dla nas nie tylko Matką sprawującą opiekę, lecz także Nauczycielką, Wychowawczynią. Każdy chrześcijanin wpatrujący się w oblicze Maryi, może stać się jak Ona: święty, posłuszny, wierny Chrystusowi. Wystarczy pozwolić, by nas wychowywała.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Niepokalana. Dar i inspiracja (Materiały Międzynarodowych Konferencji Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, Fatima, 2003 - Grzybowo, 2004) / red. ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC (red.)
Format: 11,7x18,3 cm
Stron: 100
Rok wydania: 2009
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-66-3
Książka stanowi owoc refleksji nad maryjną formacją życia chrześcijańskiego członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Szczególnie koncentruje się na kulcie Niepokalanego Poczęcia Maryi jako istocie charyzmatu mariańskiego i w tym kontekście stawia pytania: jak żyć w duchu tajemnicy Niepokalanego Poczęcia? Na czym polega tenże kult i w jaki sposób szerzyć cześć Niepokalanego Poczęcia? W jaki sposób tajemnica Niepokalanego Poczęcia obecna jest w duchowości i apostolacie SPM? Odpowiedzi zaprezentowane przez Autorów w świetle życia i nauki św. o. Stanisława Papczyńskiego, o. Kazimierza Wyszyńskiego, nauki Soboru Watykańskiego II oraz orędzia fatimskiego stanowią pomoc dla lepszego „odnalezienia siebie w przestrzeni mariańskiego powołania”.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Nowenna do Matki Bożej Pokoju / Danuta Mastalska

Autor: Danuta Mastalska
Format: 10x14,8 cm
Stron: 28
Rok wydania: 2012
Oprawa: broszurowa
ISBN 978-83-60141-14-4
Wielką potrzebą świata jest pokój. Jedyną drogą, by go osiągnąć, jest żarliwa modlitwa do Chrystusa, Księcia Pokoju. W nowennie zanosimy prośby przed obliczem Matki Bożej Stoczkowskiej o pokój serca, pokój w rodzinie i sąsiedzki, pokój w Ojczyźnie, na świecie, o powszechne rozbrojenie, pokój i bezpieczeństwo Kościoła, pokój między chrześcijanami i wszystkimi religiami.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Odetchnąć duchem wiary / Danuta Mastalska

Autor: Danuta Mastalska
Format: 12x19,5 cm
Stron: 128
Rok wydania: 2012
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-69-4
To książka dla każdego, kto czuje się zmęczony życiem w zapędzonym świecie, pozbawionym nadziei i egoistycznym; kto odczuwa, że traci swoje człowieczeństwo i dziecięctwo Boże, optymizm i radość życia. Autorka pokazuje, że tylko przybliżając się do Jezusa, naśladując Go i miłując, możemy na nowo odkryć piękno naszego istnienia, stać się Bożym człowiekiem – człowiekiem nadziei, optymizmu i radości.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Odnaleźć drogę pokoju / Maria Nowakowska

Autor: Maria Nowakowska
Format: 12x19,5
Stron: 128
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-63475-20-8
„Każdy z nas ma swoją szczęśliwą drogę życia, drogę miłości i pokoju, wystarczy tylko odrobina odwagi, by tę drogę odnaleźć, i wytrwałości, by nią kroczyć” (ze Wstępu). Autorka w przystępny sposób pokazuje wszystkim, którzy poszukują drogi miłości i pokoju, że jest ona w zasięgu ręki, wystarczy tylko zaufać Bożej Opatrzności i dostrzec drugiego człowieka, piękno świata i cudowną obecność Boga w świecie. Droga do pokoju to droga miłości, wiary i przebaczenia, wiedzie ona do Boga przez człowieka.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Ożywieni miłością Niepokalanej (Materiały X Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, Licheń Stary, 14-17 IV 2008 r.) / red. ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC (red.)
Format: 11,5x18,5 cm
Stron: 92
Rok wydania: 2009
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-77-9
Książka stanowi owoc refleksji nad maryjną formacją życia chrześcijańskiego członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Szczególnie koncentruje się na kulcie Niepokalanego Poczęcia Maryi jako istocie charyzmatu mariańskiego i w tym kontekście stawia pytania: jak żyć w duchu tajemnicy Niepokalanego Poczęcia? Na czym polega tenże kult i w jaki sposób szerzyć cześć Niepokalanego Poczęcia? W jaki sposób tajemnica Niepokalanego Poczęcia obecna jest w duchowości i apostolacie SPM? Odpowiedzi zaprezentowane przez Autorów w świetle życia i nauki św. o. Stanisława Papczyńskiego, o. Kazimierza Wyszyńskiego, nauki Soboru Watykańskiego II oraz orędzia fatimskiego stanowią pomoc dla lepszego „odnalezienia siebie w przestrzeni mariańskiego powołania”.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Recepcja Marialis cultus w Polsce. Materiały z ogólnopolskiego sympozjum mariologicznego, Licheń, 12-13 marca 2004 r. / red. ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC (red.)
Format: 14,5x20,5 cm
Stron: 292
Rok wydania: 2004
Oprawa: miękka
ISBN 83-918606-6-3
Książka przedstawia genezę Marialis cultus i spojrzenie na „biografię” tego dokumentu w Polsce. Pyta o wymiar trynitarny, chrystocentryczny, pneumatologiczny, eklezjalny, biblijny, liturgiczny, ekumeniczny i antropologiczny w polskim kulcie maryjnym. Zamieszcza również bibliografię Marialis cultus. Stanowi cenny przyczynek do odnowy kultu maryjnego w Polsce. Wśród autorów m.in. ks. W. Siwak, ks. T. Siudy, s. T.Cz. Wójcik, E. Adamiak, K. Kowalik SDB.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Różaniec i kontemplacja. Materiały z sympozjum mariologicznego zorganizowanego przez Centrum Formacji Maryjnej „Salvatoris Mater”, Licheń, 15 marca 2003 r. / red. ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC (red.)
Format: 14,5x20,5 cm
Stron: 160
Rok wydania: 2003
Oprawa: miękka
ISBN 83-918606-1-2
Książka stanowi głęboki i kompetentny komentarz do listu apostolskiego Jana Pawła II Rosarium Virginis Mariae. Zasługuje na szczególne polecenie pragnącym odkryć głębię różańca jako modlitwy kontemplacyjnej, czyli pozwalającej ze zdumieniem i miłością wpatrywać się w Oblicze Chrystusa razem z Maryją i na Jej wzór. Wśród autorów: U. Szwarc, ks. S. Haręzga, ks. W. Siwak, A. Ruszała OCD, D. Mastalska, M. Pisarzak MIC.
Dostępność: dostępny na zamówienie - zadzwoń
25,00 zł
Spieszmy się... Z Maryją bądźmy świadkami Miłości / ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC
Format: 12x19,5 cm
Stron: 112
Rok wydania: 2010
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-63-2
Autor, patrząc jak życie zamienia się w nieustanną gonitwę, również zachęca: spieszmy się…, ale nie ku dobrobytowi i sukcesom, lecz ku miłości. Nie wiemy, ile Bóg przeznaczył dla nas czasu, musimy więc spieszyć się, by każdy dzień wypełniać miłością i czynami dobra. Wszystko możemy odłożyć na potem, lecz nie miłość – bo „miłość otwiera niebo”.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Święto Matki Bożej Licheńskiej. Komentarz liturgiczny / ks. Marian Pisarzak MIC

Autor: ks. Marian Pisarzak MIC
Format: 11x18 cm
Stron: 52
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-63475-16-1
Książka przybliża czcicielom Licheńskiej Pani liturgiczny wymiar święta 2 lipca – dnia Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Autor w duchowej refleksji pochyla się nad tekstami liturgicznymi tego dnia, które dla sanktuarium licheńskiego zostały zatwierdzone w 2007 roku przez rzymską kongregację.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 4 dni
Tota pulchra es Maria. Materiały z ogólnopolskiego sympozjum mariologicznego z okazji 150 rocznicy ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, Licheń, 17-20 maja 2004 r. / red. ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC (red.)
Format: 16x21 cm
Stron: 475
Rok wydania: 2004
Oprawa: twarda
ISBN 83-918606-9-8
Książka wszechstronnie omawia dogmat Niepokalanego Poczęcia Maryi, jednocześnie utrzymując perspektywę piękna, która jest w nim zawarta, a ściślej – ukazując go w Niepokalanej, „Całej Pięknej”. Przedstawiając piękno człowieczeństwa Niepokalanej, książka niesie też nadzieję dla współczesnego człowieka – nadzieję na możliwość pięknego człowieczeństwa. Wśród autorów m.in. ks. a. Tronina, ks. St. Haręzga, o. G. Bartosik OFMConv, Z.J. Kijas OFMConv, ks. B. Ferdek, ks. R. Rogowski, K. Klauza, J. Bolewski SJ i wielu innych wybitnych teologów.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Victimae Paschali Laudes. Księga pamiątkowa dedykowana Księdzu Doktorowi Marianowi Pisarzakowi MIC w 75. rocznicę urodzin / red. ks. Janusz Kumala MIC

Autor: ks. Janusz Kumala MIC (red.)
Format: 17x24 cm
Stron: 546
Rok wydania: 2012
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-60141-79-3
Ksiądz dr Marian Pisarzak, któremu publikacja ta jest dedykowana w 75. rocznicę urodzin, jest uznanym i cenionym za swoją pracę naukową, wychowawczą i formacyjną liturgistą i marianinem. Jest niestrudzonym badaczem historii i duchowości marianów, co przynosi cenne owoce wspólnocie Zgromadzenia. Księga ta zawiera teksty, które koncentrują się wokół tematyki z zakresu liturgiki, m.in. sakramentów, obrzędów, mistagogi. Wśród autorów m.in. bp P. Greger, ks. D. Skrok, ks. St. Czerwik, ks. J. Stefański, ks. K. Matwiejuk, ks. I. Celary, ks. W. Bartocha, ks. D. Kwiatkowski.
Dostępność: dostępny na zamówienie - zadzwoń
29,00 zł
Wierzę w życie wieczne / Danuta Mastalska

Autor: Danuta Mastalska
Format: 12x19,5 cm
Stron: 124
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-63475-10-9
Ile warte jest nasze życie, czy bać się śmierci i czy wierzący może płakać po stracie bliskiej osoby, co czeka nas u kresu ziemskiej podróży, czym jest życie wieczne…? Na te i wiele innych pytań stara się słowem nadziei i wiary odpowiedzieć Autorka niniejszej książki. Ukazuje ona, że mimo przemijania, ulotności chwil życia i przesuwających się wskazówek zegara, czyli nieuchronnego zbliżania się ku śmierci, człowiek nie do niej należy, lecz do wieczności. A ci, którzy wierzą w Chrystusa, cząstkę tej wieczności noszą już w sobie. Warto zatem sięgnąć po tę książkę, by uwolnić się od lęku przed śmiercią i zacząć żyć nadzieją wiecznego szczęścia w domu Ojca.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Z Katechizmem na drogach wiary. Rozważania o wierze, Kościele i sakramentach / ks. Wacław Siwak

Autor: ks. Wacław Siwak
Format: 14,5x20,5 cm
Stron: 130
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-63475-09-3
Zbiór rozważań wokół podstawowych prawd wiary. Celem autora jest ukazać wszystkim wiernym siłę i piękno wiary oraz zachęcić do refleksji nad nią i odkrywania jej na nowo. Stąd autor pochyla się nad tematem samej wiary jako aktu i postawy życiowej, by następnie rozważać treści sześciu prawd wiary, przykazań kościelnych i sakramentów świętych zakorzenionych w Kościele – społeczności wyznającej wiarę. Książkę adresowana do wszystkich wierzących, którzy pragną swą wiarę pogłębiać, jak i do poszukujących prawdy, by ich pociągnęła i zachwyciła.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 1(109) styczeń-luty 2016

Wydawca: CFM Salvatoris Mater
Format: A5
Stron: 48
ISSN 1505-4381
„Zeszyty Maryjne” to dwumiesięcznik poświęcony Matce Bożej. Adresowany jest do wszystkich czcicieli Maryi, którzy pragną pogłębiać swoją duchowość chrześcijańską w oparciu o przykład życia Matki Jezusa; którzy chcą lepiej poznać Maryję, bardziej Ją umiłować i gorliwiej naśladować. Dowiesz się z nich o niezwykłych znakach Matki Bożej, co dzieje się w maryjnych sanktuariach i gdzie warto udać się na pielgrzymkę.
Zeszyty pomagają:
• w odkrywaniu radości życia z Bogiem
• w duchowym wzrastaniu z Maryją
• w tworzeniu lepszych relacji z innymi
• w pokonywaniu codziennych trudności
• w pogodnym przeżywaniu cierpienia i samotności
Pomogą Ci też odnaleźć odpowiedzi na pytania: Jak umacniać wiarę? Jak żyć na wzór Maryi? Jak się lepiej modlić? Jak dbać o szczęście w rodzinie? Jak przyjąć doświadczenie cierpienia?
Prenumerując „Zeszyty Maryjne” żyjesz bliżej Matki Jezusa i Jej Syna.
• prenumerata roczna w 2017 (zwykła) 30 zł
• prenumerata roczna (dar serca) 50 zł
Wpłatę można dokonać na konto bankowe: Centrum Formacji Maryjnej, ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń
Bank Pocztowy S.A. o/Konin 85 1320 1449 2762 9475 2000 0001
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 1(115) styczeń-luty 2017

Wydawca: CFM Salvatoris Mater
Format: A5
Stron: 48
ISSN 1505-4381
„Zeszyty Maryjne” to dwumiesięcznik poświęcony Matce Bożej. Adresowany jest do wszystkich czcicieli Maryi, którzy pragną pogłębiać swoją duchowość chrześcijańską w oparciu o przykład życia Matki Jezusa; którzy chcą lepiej poznać Maryję, bardziej Ją umiłować i gorliwiej naśladować. Dowiesz się z nich o niezwykłych znakach Matki Bożej, co dzieje się w maryjnych sanktuariach i gdzie warto udać się na pielgrzymkę.
Zeszyty pomagają:
• w odkrywaniu radości życia z Bogiem
• w duchowym wzrastaniu z Maryją
• w tworzeniu lepszych relacji z innymi
• w pokonywaniu codziennych trudności
• w pogodnym przeżywaniu cierpienia i samotności
Pomogą Ci też odnaleźć odpowiedzi na pytania: Jak umacniać wiarę? Jak żyć na wzór Maryi? Jak się lepiej modlić? Jak dbać o szczęście w rodzinie? Jak przyjąć doświadczenie cierpienia?
Prenumerując „Zeszyty Maryjne” żyjesz bliżej Matki Jezusa i Jej Syna.
• prenumerata roczna (zwykła) 30 zł
• prenumerata roczna (dar serca) 50 zł
Wpłatę można dokonać na konto bankowe: Centrum Formacji Maryjnej, ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń
Bank Pocztowy S.A. o/Konin 85 1320 1449 2762 9475 2000 0001
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 72 godzin
Zeszyty Maryjne 1(121) styczeń-luty 2018

styczeń-luty 2018
Maryja Matką Zbawiciela i Matką świata
Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas celebrowania macierzyństwa, pięknego i służebnego, które w sposób doskonały urzeczywistnia Najświętsza Maryja Panna. Widzimy Ją w obrazie Matki czułej, troskliwej, ochraniającej swoje narodzone Dziecię, które bezbronne tuli się do matczynego Serca. A przy Niej rysuje nam się wyraźnie postać św. Józefa, czuwającego nad bezpieczeństwem Tych, których Najwyższy Bóg powierzył jego opiece. W obrazie z Betlejem, Nazaretu, z Jerozolimy kontemplujemy Świętą Rodzinę, wzór dla każdej rodziny: czułości i piękna bycia kochanym. Tak, tego pragnie każde serce – doświadczenia miłości, która przenika do głębi ludzkie serce i czyni je lepszym, piękniejszym, radosnym i pełnym pokoju. Miłości, która rozlewa się w sercu gotowym, by przyjąć Zbawiciela.
W pierwszym tegorocznym numerze „Zeszytów Maryjnych” nie tylko zgłębiamy tajemnicę macierzyństwa Maryi, Matki Zbawiciela, lecz w modlitwach i wezwaniach kierujemy do Niej, Matki ludzi i Matki świata, naszej Matki, wszelkie prośby, powierzając Jej troski serca. Nikt nie zrozumie bardziej dziecięcego serca, jego tajemnic i smutków, jak matka. Dlatego z ufnością, w bieżącym numerze, powierzamy się Matce świętej nadziei, Przewodniczce po drogach codzienności, Królowej rodzin i Matce Pocieszenia w Trokach. To tam pielgrzymujemy, poznając bogatą historię i piękną Ikonę, królującą na ziemiach Litwy od XVII wieku.
Boże Narodzenie to również czas celebrowania rodziny; celebrowania miłości w rodzinie. To czas powrotów, pojednania, bycia razem – czas miłości. Tej miłości – doskonałej, pięknej, bezinteresownej – jaką umiłował człowieka Bóg Stwórca. Autorzy bieżącego numeru inspirują swoimi rozważaniami do refleksji nad miłością w życiu codziennym, w rodzinie, społeczeństwie. Do odpowiedzi na pytanie: Kochasz, ale jak?
Zachęcamy do sięgnięcia po najnowszy numer „Zeszytów Maryjnych”, bo na naszej drodze do świętości nie może zabraknąć Tej, która jest wzorem świętości i Przewodniczką na drogach świętości.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne 1(127) styczeń-luty 2019

styczeń-luty 2019
Przyjąć Nowonarodzonego i Matkę Jego
Radość Bożego Narodzenia to świętowanie obecności Boga pośród nas, w Kościele i w sercach wiernych. Przyjmujemy do naszego życia Chrystusa – Zbawiciela świata, a wraz z Nim Maryję, którą już w starożytności nazywano „Matką żyjących”, Tą, która dała Życie światu. Chrystus jest naszych Życiem, w którym odradzamy się do życia wiecznego we wspólnocie z Bogiem. Rola Maryi, Matki Życia nie ogranicza się tylko do poczęcia, noszenia w sobie i urodzenia Chrystusa, ale trwa wciąż, dopóki jeszcze istnieje życie na ziemi. Matka Życia bowiem nieustannie troszczy się, by nowe życie, które przyniósł nam Chrystus , wciąż było i rozwijało się w nas.
Ostatnią wolą Chrystusa było, byśmy przyjęli do siebie Matkę, która zatroszczy się o nasze życie i poprowadzi drogą świętości do Syna. Dlatego też bieżący numer „Zeszytów” kieruje nasz wzrok ku Apostołowi Janowi, który wykonuje wolę Jezusa i „wziął Ją [Maryję] do siebie”. Jak pisze autorka „Zeszytów”: Jan „bierze Ją do siebie”, aby uczyć się od Niej odwzorowywania w sobie Chrystusa. Aby w Jej obecności duchowej, tak jak Ona i razem z Nią, podążać za Chrystusem. I Jan reprezentujący Kościół ukazuje nam, że my wszyscy w taki sam sposób mamy przyjąć Maryję do swego życia.
Rozważając poszczególne teksty „Zeszytów Maryjnych”, przybliżamy się do Maryi, by przyjąć Ją jako Patronkę chorych, która wyprasza nam łaskę zdrowia i uczy nas pokory w obliczu słabości w chorobie i w cierpieniu. Przyjmujemy jako Patronkę rodziny, Wychowawczynię miłości i poświęcenia, byśmy potrafili otworzyć się na drugiego człowieka, przyjąć go jako dar Boga i ofiarować siebie dla dobra bliźniego. Przyjmujemy Maryję jako Nauczycielkę w szkole modlitwy, gdzie od Niej uczymy się słuchania słowa Bożego i życia nim oraz trwania przy stole Eucharystycznym, gdzie spełnia się największa tajemnica miłości.
Przyjmijmy Maryję jako Matkę, która czuwa i troszczy się o dobro naszego życia, kieruje nim i nas chroni. A obecna w swoich sanktuariach – domach Matki, czeka na swoje dzieci. W tym numerze „Zeszytów” pielgrzymujemy do Trzebiatowa, sanktuarium Macierzyństwa Maryi, Tej, która nawet w najtrudniejszych momentach historii była zawsze ze swym ludem.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 2(110) marzec-kwiecień 2016

Wydawca: CFM Salvatoris Mater
Format: A5
Stron: 48
ISSN 1505-4381
„Zeszyty Maryjne” to dwumiesięcznik poświęcony Matce Bożej. Adresowany jest do wszystkich czcicieli Maryi, którzy pragną pogłębiać swoją duchowość chrześcijańską w oparciu o przykład życia Matki Jezusa; którzy chcą lepiej poznać Maryję, bardziej Ją umiłować i gorliwiej naśladować. Dowiesz się z nich o niezwykłych znakach Matki Bożej, co dzieje się w maryjnych sanktuariach i gdzie warto udać się na pielgrzymkę.
Zeszyty pomagają:
• w odkrywaniu radości życia z Bogiem
• w duchowym wzrastaniu z Maryją
• w tworzeniu lepszych relacji z innymi
• w pokonywaniu codziennych trudności
• w pogodnym przeżywaniu cierpienia i samotności
Pomogą Ci też odnaleźć odpowiedzi na pytania: Jak umacniać wiarę? Jak żyć na wzór Maryi? Jak się lepiej modlić? Jak dbać o szczęście w rodzinie? Jak przyjąć doświadczenie cierpienia?
Prenumerując „Zeszyty Maryjne” żyjesz bliżej Matki Jezusa i Jej Syna.
• prenumerata roczna w 2017 (zwykła) 30 zł
• prenumerata roczna (dar serca) 50 zł
Wpłatę można dokonać na konto bankowe: Centrum Formacji Maryjnej, ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń
Bank Pocztowy S.A. o/Konin 85 1320 1449 2762 9475 2000 0001
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 2(128) marzec-kwiecień 2019

marzec-kwiecień 2019
Z Maryją, w drodze na Golgotę
Wielki Post to nie tylko czas rozważania drogi krzyżowej Chrystusa, lecz czas refleksji nad drogą własnego życia: dokąd zmierzam? Czy Jezus jest tą Światłością, która rozświetla mi drogę? Czy Towarzyszką mojego podróżowania przez codzienność, czasami pełną bólu, smutku i trosk, jest Maryja? Czy jest to droga bezgranicznego zaufania Bogu i miłości bliźniego? Bliźni – czy jest dla niego miejsce w moim życiu?
Pytań może być wiele i warto znaleźć na nie odpowiedzi, patrząc na swoje życie przez pryzmat Bożej miłości; przyjąć od Boga Jego spojrzenie na nas, na świat i wszystkie jego sprawy. Przyjąć w pokornym „fiat” – jak Maryja w Zwiastowaniu – tę drogę, którą Bóg chce nas poprowadzić, nawet jeżeli na tej drodze wielokrotnie nasze serce przeszyje miecz boleści. Zawsze z nami jest Maryja – zaświadczają autorzy „Zeszytów” – wspaniała współpracownica Chrystusa, która uczy nas z pokorą przyjmować cierpienie i jednoczyć je z cierpieniem Chrystusa. Jednoczenie się w cierpieniu z cierpiącym Jezusem nie tylko „pociesza” Jego Serce, ale łączy naszą ofiarę cierpienia z Jego ofiarą dla zbawienia świata.
Bieżący numer „Zeszytów” pomoże Czytelnikom spojrzeć na własne życie przez pryzmat życia Maryi, która stanęła pod krzyżem Syna wciąż powtarzając swoje „fiat” w duchu wolności i otwartości na wolę Boga, by „wykonała się” tajemnica zbawienia świata. Modlitwy zamieszczone w tych „Zeszytach” posłużą w pokornym podążaniu drogami codziennych trudów i cierpienia oraz w zrozumieniu krzyża.
W wielkopostnej refleksji pomoże też kontemplacja oblicza Maryi, na której kolanach złożono martwe ciało Chrystusa. Pielgrzymujemy do sanktuarium Matki Bożej Haczowskiej, by Ją prosić o pomoc w chwilach cierpienia.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 2(140) marzec-kwiecień 2021

marzec-kwiecień
Maryja – Słysząca Wspomożycielka wiernych
Autorzy najnowszego numeru „Zeszytów Maryjnych” pochylają się nad tajemnicą życia. Danuta Mastalska kreśli obraz umierającego na krzyżu Chrystusa, który w bólach rodzi do życia Kościół, a Maryję uczynił Matką tego właśnie Kościoła. Maria Nowakowska podejmuje refleksję nad uzurpowaniem sobie przez ludzi prawa do wyznaczania granicy życia i śmierci, decydowania o tym, co jest dobre, a co złe. W działach: W kręgu rodziny i Nasz dom autorki ukazują bogactwo i radość rodzicielstwa oraz cenny dar, jakim jest rodzeństwo. Modlitewnik maryjny tego numeru również poświęcono sprawie życia. Znalazły się w nim modlitwy do Matki Bożej i św. Józefa, m.in. rodziców za poczęte dziecko, modlitwa ojca i modlitwa matki do św. Józefa, modlitwa codzienna duchowej adopcji.
W bieżącym numerze „Zeszytów” zgłębiamy prawdę o Maryi Niewieście nadziei, która zachęca, by pójść Jej śladami i być człowiekiem nadziei. Ksiądz Janusz Kumala pisze: Człowiek nadziei to ktoś zwrócony ku przyszłości. Wie, że to najlepsze jeszcze nie nastąpiło. Danuta Mastalska natomiast pisze o Maryi – bardzo czujnej i czułej Wspomożycielce wiernych, która słyszy i wysłuchuje wołań i przychodzi z pomocą. Obliczem Matki Słyszącej jest prezentowana w „Zeszytach” ikona z Góry Atos.
Na wielkopostną duchową pielgrzymkę zapraszamy Czytelników do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku, położonego na ziemi sądeckiej, gdzie od ponad 350 lat rozwija się kult Czarnopotockiej Pani.
Zachęcamy do owocnej lektury bieżącego numeru „Zeszytów Maryjnych”.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Zeszyty Maryjne 3(123) maj-czerwiec 2018

maj-czerwiec 2018
Maryja, nauczycielka życia z Jezusem
Maryja nie napisała żadnej autobiografii, pouczającej książki ani wspomnień z życia Jezusa. Jednak pozostawiła najcenniejszą dla życia duchowego chrześcijan naukę, zamkniętą w jednym zdaniu: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. To jest spuścizna, którą Maryja nam pozostawia jako wyzwanie. W każdym numerze „Zeszytów Maryjnych” podejmujemy to wyzwanie i uczymy się od Maryi pełnić wolę Chrystusa w codziennym życiu.
Idąc z Maryją drogami codzienności, uczymy się od Niej współpracować z Chrystusem w dziele zbawienia. Otwierać się na Jego słowo i łaskę oraz pociągać do Niego innych ludzi. Rozbudzać w sobie miłość i ogarniać nią najbliższych. W bieżącym numerze „Zeszytów” uczymy się miłości czynnej, realizowanej w życiu duchowym i rodzinnym, w życiu nadzieją i modlitwą, w spotkaniu Eucharystycznym i na płaszczyźnie życia narodu. Zawsze jest to miłość walcząca o sprawiedliwość i dobro, a orężem tej walki jest modlitwa zawierzenia Maryi, by polecała nas Jezusowi, ochraniała nas i prowadziła drogą pełnej wierności Chrystusowi.
Zachęcamy naszych Czytelników do kontemplowania oblicza Maryi Nauczycielki, która przykładem z Kany Galilejskiej pokazuje, że w każdych potrzebach mamy z ufnością iść do Jezusa i o wszystkim Mu powiedzieć.
Dostępność: brak towaru
5,00 zł
Zeszyty Maryjne 4(112) lipiec-sierpień 2016

Wydawca: CFM Salvatoris Mater
Format: A5
Stron: 48
ISSN 1505-4381
„Zeszyty Maryjne” to dwumiesięcznik poświęcony Matce Bożej. Adresowany jest do wszystkich czcicieli Maryi, którzy pragną pogłębiać swoją duchowość chrześcijańską w oparciu o przykład życia Matki Jezusa; którzy chcą lepiej poznać Maryję, bardziej Ją umiłować i gorliwiej naśladować. Dowiesz się z nich o niezwykłych znakach Matki Bożej, co dzieje się w maryjnych sanktuariach i gdzie warto udać się na pielgrzymkę.
Zeszyty pomagają:
• w odkrywaniu radości życia z Bogiem
• w duchowym wzrastaniu z Maryją
• w tworzeniu lepszych relacji z innymi
• w pokonywaniu codziennych trudności
• w pogodnym przeżywaniu cierpienia i samotności
Pomogą Ci też odnaleźć odpowiedzi na pytania: Jak umacniać wiarę? Jak żyć na wzór Maryi? Jak się lepiej modlić? Jak dbać o szczęście w rodzinie? Jak przyjąć doświadczenie cierpienia?
Prenumerując „Zeszyty Maryjne” żyjesz bliżej Matki Jezusa i Jej Syna.
• prenumerata roczna w 2017 (zwykła) 30 zł
• prenumerata roczna (dar serca) 50 zł
Wpłatę można dokonać na konto bankowe: Centrum Formacji Maryjnej, ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń
Bank Pocztowy S.A. o/Konin 85 1320 1449 2762 9475 2000 0001
Dostępność: dostępny na zamówienie - zadzwoń
3,00 zł
Zeszyty Maryjne 5(113) wrzesień-październik 2016

Wydawca: CFM Salvatoris Mater
Format: A5
Stron: 48
ISSN 1505-4381
„Zeszyty Maryjne” to dwumiesięcznik poświęcony Matce Bożej. Adresowany jest do wszystkich czcicieli Maryi, którzy pragną pogłębiać swoją duchowość chrześcijańską w oparciu o przykład życia Matki Jezusa; którzy chcą lepiej poznać Maryję, bardziej Ją umiłować i gorliwiej naśladować. Dowiesz się z nich o niezwykłych znakach Matki Bożej, co dzieje się w maryjnych sanktuariach i gdzie warto udać się na pielgrzymkę.
Zeszyty pomagają:
• w odkrywaniu radości życia z Bogiem
• w duchowym wzrastaniu z Maryją
• w tworzeniu lepszych relacji z innymi
• w pokonywaniu codziennych trudności
• w pogodnym przeżywaniu cierpienia i samotności
Pomogą Ci też odnaleźć odpowiedzi na pytania: Jak umacniać wiarę? Jak żyć na wzór Maryi? Jak się lepiej modlić? Jak dbać o szczęście w rodzinie? Jak przyjąć doświadczenie cierpienia?
Prenumerując „Zeszyty Maryjne” żyjesz bliżej Matki Jezusa i Jej Syna.
• prenumerata roczna w 2017 (zwykła) 30 zł
• prenumerata roczna (dar serca) 50 zł
Wpłatę można dokonać na konto bankowe: Centrum Formacji Maryjnej, ul. Klasztorna 4, 62-563 Licheń
Bank Pocztowy S.A. o/Konin 85 1320 1449 2762 9475 2000 0001
Dostępność: dostępny na zamówienie - zadzwoń
3,00 zł