Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zeszyty Maryjne nr 6(144) listopad-grudzień 2021

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 96 godziny
Cena: 5,00 zł 5.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 590

Opis

Zeszyty Maryjne nr 6(144) listopad-grudzień 2021

W Słowie dla Ciebie rozpoczynającym najnowszy numer „Zeszytów Maryjnych” redaktor naczelny czasopisma ks. Janusz Kumala MIC pisze o chrześcijańskim obowiązku modlitwy za zmarłych oraz odpowiada na pytania: Czy możemy coś zrobić dla tych, którzy przeszli bramę śmierci? Czy nasza miłość ich dosięgnie?

Listopadowa refleksja o tych, którzy już odeszli, rozbudza tęsknotę serca i kieruje nasze myśli ku niebu. Ksiądz Kumala zachęca do częstej modlitwy słowami: „Jezu miłosierny, w Twojej mocy jest przedłużyć dni moje lub je skrócić. Ty przywodzisz do bram śmierci i odwodzisz. Proszę, nie przywiedź mnie do bram śmierci aż będę doskonały w miłości na tyle, by oglądać Cię w niebie, a gdybym stanął tam przedwcześnie, uczyń mi tę łaskę i zostaw mi jeszcze nieco czasu, abym zdołał dokończyć swego i zarazem Twego dzieła miłosiernej miłości”.

W adwentowym okresie przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem, tu i w wieczności, autorzy listopadowo-grudniowego numeru „Zeszytów” kierują spojrzenie Czytelników ku Maryi i Jej pięknu skrytemu w pokorze i posłuszeństwie, które to – jak pisze Danuta Mastalska – przyciągnęło serce Boga i skłoniło do wybrania Tejże Córki Izraela na Matkę oczekiwanego Mesjasza. Ksiądz Janusz Kumala zachęca, by spojrzeć na piękno Róży Duchownej. Autor wyjaśnia, czym ono się wyraża i do czego inspiruje oddających Jej cześć, do jakiego piękna ma dążyć każdy chrześcijanin. Temat kontynuuje Maria Nowakowska, snując rozważania wokół dylematu współczesnego człowieka odrzucającego piękno duchowe na rzecz cielesnego.

W tematyce życia rodzinnego Czytelnik znajdzie dwa inspirujące teksty, które skłaniają do refleksji nad wychowaniem dzieci. Maria Drozdowska mówi o wychowaniu dzieci w wierze tak, by budowały w sobie prawdziwy obraz Boga, natomiast Justyna Zacharek pomaga Czytelnikom pokochać „dźwięk”. Autorka w artykule „Dźwięk bosych stópek” pisze: „Pan Bóg tak pięknie pomyślał ten świat, że możemy budować nasze wspomnienia na podstawie wielu zmysłów. Zapisane w pamięci dźwięki przywołują sytuacje zarówno miłe, jak i trudne, ale one wszystkie stanowią o tym, kim jesteśmy. Może patrząc na maluchy śmiejące się na zjeżdżalni gdzieś za oknem czy budujące zamki z piasku w osiedlowej piaskownicy, przypomnimy sobie własne beztroskie dzieciństwo, gdy jeszcze nie mieliśmy nie tylko smartfona w dłoni, ale też zmartwień życia dorosłego”.   

Zachęcamy, by w te długie listopadowo-grudniowe wieczory pochylić się nad lekturą najnowszego numeru „Zeszytów Maryjnych” i wczytując się zarówno w bogatą treść artykułów, jak i w piękne modlitwy zaprosić Maryję do swojego domu, by nauczyła nas pięknego życia w świętości i łasce.     

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl