Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Numery aktualne

Matka Pokoju nr 1(91) styczeń - marzec 2021

Matka Pokoju nr 1(91) styczeń - marzec 2021
Matka Pokoju nr 1(91) styczeń - marzec 2021

Drodzy Czytelnicy!

 

Kolejny rok rozpoczynamy z nadzieją na pełny pokój na świecie, w naszych rodzinach, w nas samych. Tęsknotą za pokojem obdarza nas Bóg, który chce, by Jego dzieci cieszyły się życiem w pokoju. Ważne, aby ożywiać w sobie tę tęsknotę i podejmować wysiłek budowania pokoju.

Każdy z nas ma zadanie w tworzeniu cywilizacji pokoju. Najpierw powinniśmy dbać o pokój serca, o pokój w naszym wnętrzu. Oznacza to troskę o to, by żyć w stanie łaski uświęcającej, czyli w przyjaźni z Bogiem. Stąd też potrzeba ciągłego czuwania, aby z Bożą pomocą odrzucać pokusy czynienia zła i szukać Bożego przebaczenia, gdy ulegniemy złu. Prosić Boga o łaskę wytrwania w dobrym oraz trwać przy Bogu i kochać Go.

Bóg wypełnia pokojem to serce, które się na to zgadza i tego pragnie. Jeśli przyjmujemy Boży pokój, to wówczas czujemy przynaglenie, aby go nieść innym. Chcemy budować pokój wokół siebie. A czynimy to okazując życzliwość, dzieląc się dobrym słowem, unikając kłótni, prowadząc do pojednania zwaśnionych, odpowiadając dobrem na zło, przebaczając… Człowiek pokoju potrafi znaleźć sposób na pokojowe rozwiązywanie konfliktów i ma wystarczająco cierpliwości, by to czynić.

Pokój jest Bożym darem, dlatego trzeba o niego prosić. Stąd też modlitwa jest najważniejszym i najskuteczniejszym narzędziem w tworzeniu kultury pokoju. Bez Bożej pomocy świat nie odnajdzie pokoju, bo będzie go szukał jedynie ludzkimi sposobami, które, niestety, są zawodne.

Wzorem człowieka pokoju jest Maryja, która od pierwszej chwili istnienia żyła pełnią Bożego pokoju, bez grzechu pierworodnego, czyli nieprzyjaźni z Bogiem. Z tej racji nazywamy Ją Niepokalanie Poczętą.

Maryja oddana całkowicie Bogu, zgodziła się przyjąć Mesjasza, Syna Bożego, Księcia Pokoju. Jako Matka Chrystusa trwała przy Synu i służyła Jego posłannictwu miłości, miłosierdzia i pokoju.

            Drogi Czytelniku! Zachęcam do dalszej prenumeraty naszego kwartalnika „Matka Pokoju”, aby był dla Ciebie inspiracją do życia w pokoju.

  

  1. Janusz Kumala MIC

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej

 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

5,00 zł

szt.

Matka Pokoju Nr 1(83) styczeń-marzec 2019 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Matka Pokoju Nr 1(83) styczeń-marzec 2019  Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju
Matka Pokoju Nr 1(83) styczeń-marzec 2019 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Drodzy Czytelnicy!

 

            Pokój jest darem Bożym, ale zarazem owocem ludzkich wysiłków. Należy zatem pielęgnować w sobie ducha otwartości na łaskę Bożego pokoju i usilnie podejmować wszelkie działania, które prowadzą do budowania pokoju. W ten sposób tworzymy kulturę pokoju, czyli styl życia naznaczony wzajemnym szacunkiem i miłością. W świecie wypełnionym agresją kultura pokoju jest niezwykle potrzebna.

            Pielęgnowanie kultury pokoju polega na wierności swojemu powołaniu. Jest ono przecież powołaniem do miłości! Jeśli zatem dbamy o wierność w miłości, to bądźmy pewni, że wtedy najlepiej służymy sprawie pokoju. Człowiek miłości jest człowiekiem pokoju! Nawet jeśli znajdzie się w trudnej, konfliktowej sytuacji, umie wybrać takie życiowe postawy, które przyczyniają się do budowania pokoju, umie podejmować takie decyzje, które ostatecznie rodzą dobro. Potrafi też dochodzić sprawiedliwości, nie uciekając się do agresji czy walki. Działa z miłością.

Pięknym wzorem wierności otrzymanemu powołaniu jest Maryja, Niewiasta miłości i pokoju. W czasie Zwiastowania umiała rozpoznać swoje powołanie, a potem realizowała je przez całe życie, gorliwie służąc Bogu i ludziom. Nawet jeśli na swej drodze napotykała trudności i cierpienia, to nie cofnęła się z raz wybranej drogi. Wiedziała bowiem, że jest ona zgodna z wolą Bożą. 

            Każdego dnia mamy wiele okazji, aby przyczynić się do tworzenia kultury pokoju. Wystarczy jeden uśmiech, życzliwe spojrzenie, dobre słowo, aby zakwitnął pokój w relacjach międzyludzkich. Ten codzienny wysiłek jest zadaniem ludzi pokoju.

Naszą dobrocią budujemy cywilizację pokoju, zaczynając od najbliższych nam osób – od rodziny. Wiele zależy od nas, od naszej dobrej woli, od gotowości przebaczania, wrażliwości, cierpliwości... Każde dobro rodzi następne dobro i w ten sposób poszerza się przestrzeń miłości, a w konsekwencji pokoju.

            Prośmy Maryję, Matkę Pokoju, abyśmy na Jej wzór byli zawsze otwarci na Boży pokój, pomnażali go w sobie i dzielili się nim z innymi.

            Życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, Bożego pokoju na każdy dzień rozpoczętego Nowego Roku. Zachęcam też do odnowienia prenumeraty naszego czasopisma na rok 2019.

 

  1. Janusz Kumala MIC

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

  Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

5,00 zł

szt.

Matka Pokoju nr 3(81) lipiec-wrzesień 2018

Matka Pokoju nr 3(81) lipiec-wrzesień 2018
Matka Pokoju nr 3(81) lipiec-wrzesień 2018

Kto żyje pokojem, ten rodzi pokój. W dzisiejszym świecie potrzeba takich właśnie „rodzicieli” pokoju, aby przeciwstawiać się kulturze nienawiści i wojny. Do Boga prowadzi droga przebaczenia i pojednania. Nie wystarczą piękne słowa o zgodzie, ale konieczne są czyny, które tę zgodę budują i umacniają. Wprowadzając wśród ludzi zamęt i kłótnie, rujnuje się pokój, który potem trudno przywrócić. Trzeba też dbać o głęboką więź z Bogiem, aby wobec prowokacji, która chce zakłócić nasz osobisty lub społeczny pokój, mieć siłę oprzeć się pokusie odpłacania złem za zło.

Najpierw mamy dbać o pokój w naszym sercu, to znaczy o życie w łasce uświęcającej. Tylko wtedy możemy cieszyć się pokojem sumienia, zaś duchowa harmonia będzie dla nas źródłem radości i szczęścia. Każdy grzech niszczy to wszystko, bo niszczy w nas życie Boże, rodzi bolesny niepokój i lęk. Czuwajmy zatem, aby zawsze trwać w przyjaźni z Bogiem, a z każdego grzesznego upadku podnośmy się szybko i powierzajmy się Bożemu miłosierdziu.

            Iść drogą pokoju oznacza utrzymywać dobre relacje z innymi. Dbajmy o to, aby pielęgnować w sobie miłość do bliźnich. Okazujmy im życzliwość, dobroć, uprzejmość. Bądźmy gotowi przebaczać. Módlmy się za wszystkich. Kto żyje w pokoju z bliźnim, ten jest bezpieczny i może liczyć na pomoc w potrzebie. Nie żałujmy czasu, aby podtrzymywać i umacniać dobre i przyjacielskie relacje z ludźmi, których Bóg stawia na drodze naszego życia.

            Kto ceni swoje życie, ten będzie o nie dbał także u innych. Stąd też umiejmy troszczyć się o drugiego człowieka, nie tylko broniąc jego życia fizycznego, gdy jest zagrożone, ale też dbając o jego życie duchowe, zwłaszcza jeśli znajdzie się w niebezpieczeństwie utraty zbawienia, czyli życia wiecznego z Bogiem.

             

            Życzę Wam, Drodzy Czytelnicy, aby kolejny numer naszej „Matki Pokoju” zachęcił Was do ufnego i wytrwałego kroczenia drogami pokoju.

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

5,00 zł

szt.

Matka Pokoju Nr 2(80) kwiecień-czerwiec 2018 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Matka Pokoju Nr 2(80) kwiecień-czerwiec 2018 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju
Matka Pokoju Nr 2(80) kwiecień-czerwiec 2018 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Czas wielkanocny jest naznaczony orędziem pokoju, które przynosi Zmartwychwstały Chrystus. Obyśmy potrafili przyjąć Jego dar pokoju i cieszyli się nim każdego dnia. Przyjęcie łaski pokoju owocuje zaangażowaniem w tworzenie kultury pokoju. Dzisiaj w świecie potrzeba uzdrowienia ludzkich serc, które zranione grzechem, są źródłem wojen i konfliktów. Mimo że ludzkość chlubi się wielkimi osiągnięciami cywilizacyjnymi, to przecież nadal nie umie żyć w pokoju. Oprócz licznych wojen, nadal istnieje powszechna nieufność, która wyraża się w ciągłym powiększaniu arsenałów różnego rodzaju broni. Nie służy ona jedynie ewentualnej obronie, ale też odstraszaniu innych państw i narodów lub grożeniu im. Powszechne braterstwo ludzi jest dalekie od ideału. Świadomość tego jeszcze bardziej mobilizuje nas, uczniów Chrystusa, aby angażować się w budowanie pokoju w świecie. Najpierw chodzi o ten świat blisko nas, a więc pokój w sercu, pokój w relacjach z Bogiem, pokój z ludźmi. W ten sposób krąg pokoju będzie się poszerzał. To nasza droga pokoju.

Maryja jest pierwszą osobą, która doświadczyła mocy Chrystusowej łaski pokoju. Wydarzyło się to w chwili Jej Niepokalanego Poczęcia, czyli w pierwszej chwili Jej istnienia. Wtedy bowiem została zachowana od grzechu pierworodnego i obdarzona pełnią łaski, czyli pełnią pokoju. Od samego początku żyła w doskonałej harmonii z Bogiem i całkowicie otwarta na bliźnich. Umocnieni Jej przykładem możemy z ufnością spoglądać na Zmartwychwstałego Chrystusa, ponieważ Jego moc także nas ogarnęła w początkach naszego życia, a mianowicie w chwili chrztu świętego. Otrzymaliśmy wtedy łaskę, aby móc cieszyć się pokojem. I nawet jeśli przez grzech burzymy ten pokój, to jednak zawsze, dzięki Bożemu miłosierdziu, może on zostać w nas przywrócony.

Życzę Wam, drodzy Czytelnicy, owocnej lektury obecnego numeru „Matki Pokoju”.

 

Ks. Janusz Kumala MIC

Dyrektor Centrum Formacji Maryjnej

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

5,00 zł

szt.

Matka Pokoju 1(79) styczeń-marzec 2018

Matka Pokoju 1(79) styczeń-marzec 2018
Matka Pokoju 1(79) styczeń-marzec 2018

styczeń – marzec 2018

 

Pierwsze dni Nowego Roku skłaniają nas do refleksji nad tym, co nas czeka w nadchodzącym czasie. Często robimy plany i zastanawiamy się nad sposobem ich realizacji. Dotyczy to także sprawy pokoju na świecie. Pojawia się nadzieja, że szybko nastąpi koniec toczących się wojen, że nie będzie nowych, że nie zdarzą się zamachy terrorystyczne. Mamy też nadzieję na pokój w naszych rodzinach, w środowisku pracy, w naszej Ojczyźnie, a także w naszych sercach.

Nie wolno nam jednak zapominać, że pokój jest Bożym darem, o który stale trzeba prosić. Ewangeliczne orędzie uczy nas, że fundamentem pokoju w ludzkich sercach jest żywa więź z Bogiem, czyli stan łaski uświęcającej. Jeśli ją tracimy przez grzech ciężki, to ogarnia nas stan wojny. Dotyczy ona naszego serca, bo czujemy się niespokojni i zagubieni. Obejmuje też naszych bliźnich, z którymi coraz trudniej nam utrzymywać relacje miłości i życzliwości. Zaczyna w nas dominować egoizm, a on jest przyczyną wszystkich konfliktów i wojen. A zatem, jeśli chcemy być ludźmi pokoju, to koniecznie musimy dbać o utrzymywanie żywej relacji z Bogiem. Z Bożą pomocą mamy zatem unikać grzechu, a jeśli przez ludzką słabość upadniemy, winniśmy powierzać się Bożemu miłosierdziu i zaraz powstawać. Na drodze pokoju umacnia nas też czynienie dobra spotykanym ludziom.

Troska o pokój w naszym sercu i w relacjach z ludźmi naszego środowiska ma nas także otwierać na sprawę pokoju na świecie. Wydaje się, że niewiele możemy uczynić dla pokoju w odległych od nas krajach. Czy pozostaje tylko bolesna obserwacja i współczucie? Nie, możemy uczynić zdecydowanie więcej! Możemy i powinniśmy się modlić o pokój w krajach ogarniętych wojną. Dzisiaj dotyczy to szczególnie Ukrainy i Syrii, a także stałej groźby zamachów terrorystycznych.

Niech Matka Pokoju prowadzi nas ścieżką pokoju i inspiruje do gorliwej modlitwy.

Najnowszy numer „Matki Pokoju” pomoże Ci stawać się gorliwym apostołem pokoju, człowiekiem dbającym o pokój swojego serca i pokój wokół siebie.  

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 96 godziny

Cena:

5,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl