Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Matka Pokoju nr 4(78) październik - grudzień 2017

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 72 godziny
Cena: 5,00 zł 5.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Każdy człowiek został powołany przez Boga nie tylko do życia, lecz także do życia w pokoju. Stąd stała tęsknota ludzkiego serca za pokojem. Jak mamy o niego zabiegać?

Przede wszystkim powinniśmy dbać o pokój w naszym sercu, to znaczy o życie w łasce uświęcającej. Tylko wtedy możemy cieszyć się pokojem sumienia, zaś duchowa harmonia będzie dla nas źródłem radości i szczęścia. Każdy grzech niszczy to wszystko, bo niszczy w nas życie Boże, rodzi bolesny niepokój i lęk. Czuwajmy zatem, aby zawsze trwać w przyjaźni z Bogiem, a z każdego grzesznego upadku podnośmy się szybko i powierzajmy Bożemu miłosierdziu.

Iść drogą pokoju oznacza też utrzymywać dobre relacje z innymi. Dbajmy o to, aby pielęgnować w sobie miłość do bliźnich. Okazujmy im życzliwość, dobroć, uprzejmość. Bądźmy gotowi przebaczać. Módlmy się za wszystkich. Kto żyje w pokoju z bliźnim, ten jest bezpieczny i może liczyć na pomoc w potrzebie. Nie żałujmy czasu, aby podtrzymywać i umacniać dobre i przyjacielskie relacje z ludźmi, których Bóg stawia na drodze naszego życia.

Kto ceni swoje życie, ten będzie o nie dbał także u innych. Stąd też umiejmy troszczyć się o drugiego człowieka, nie tylko broniąc jego życia fizycznego, gdy jest zagrożone, ale też dbając o jego życie duchowe, zwłaszcza, jeśli znajdzie się w niebezpieczeństwie utraty zbawienia, czyli życia wiecznego z Bogiem.

Naszą miłością i troską mamy też ogarniać ludzi, którzy cierpią w czyśćcu. Potrzebują naszej modlitwy, bo choć ich życie wieczne jest ocalone, to jednak bardzo cierpią z powodu braku pełni pokoju i szczęścia. Naszą modlitwą i pokutą przybliżamy im chwilę, w której całkowicie ogarnie ich pokój wieczny.

Ogarniajmy modlitwą różańcową cały świat, aby cieszył się pokojem. Powierzajmy Bożemu miłosierdziu tych, którzy noszą w sercach złe i wrogie zamiary wobec innych ludzi, aby doświadczyli łaski nawrócenia.

Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, aby kolejny numer naszej „Matki Pokoju” zachęcił Was do ufnego i wytrwałego kroczenia drogami pokoju.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl