Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Matka Pokoju Nr 3(77) lipiec-wrzesień 2017 Kwartalnik poświęcony wychowaniu do pokoju

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 72 godziny
Cena: 5,00 zł 5.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Drodzy Czytelnicy! Prezentujemy kolejny numer „Matki Pokoju”, pisma, którego celem jest formowanie gorliwych apostołów pokoju, czyli ludzi, którzy troszczą się o pokój w swoim sercu i na świecie. Mamy nadzieję, że nasze czasopismo jeszcze lepiej będzie Wam służyło. Zachęcamy do owocnej lektury.

 

            Sprawa pokoju nie jest jedynie zadaniem dla polityków, lecz dla nas wszystkich. Nie wystarczą wzmocnione kontrole, zwiększone siły policyjne i wywiadowcze, nie pomogą zabiegi dyplomatyczne. Pokój między ludźmi jest darem Bożym i o ten dar należy prosić. Stąd też najważniejszym sposobem troski o pokój jest modlitwa, którą trzeba obejmować tych, którzy noszą w sercach nienawiść do ludzi. To właśnie ona jest przyczyną rozpoczęcia wojny czy zorganizowania ataku terrorystycznego. Często ludzką nienawiścią posługują się ci, którzy próbują realizować jakieś swoje plany polityczne.

            Czas wakacji sprzyja refleksji nad własnym życiem. Najczęściej myślimy o tym, gdzie wypocząć, jak zregenerować nasz organizm, po prostu – przyjemnie spędzić czas. Jednak wakacyjny czas przyniesie nam uspokojenie tylko wtedy, kiedy zdecydujemy się także zająć swoim życiem duchowym. Potrzeba nam duchowego odpoczynku! Warto zatem szukać takich miejsc, gdzie można duchowo się umocnić, może odnaleźć utracony pokój, nabrać sił do nawiązania zerwanych relacji z ludźmi. Na pewno do takich miejsc należą sanktuaria maryjne. Atmosfera ciszy sprzyja skupieniu nad tym, co najważniejsze – na naszej relacji z Bogiem. Spotkanie z Jego miłością na pewno wniesie do naszego serca pokój i radość. W promieniach Jego miłości odnajdziemy też prawdę o sobie, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, że wszyscy ludzie na ziemi są naszymi braćmi i siostrami, o których mamy się troszczyć, modląc o pokój.

            Polecajmy świat opiece Maryi, Matki i Królowej Pokoju i prośmy Ją, aby błagała Boga o dar pokoju dla wszystkich.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl